Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pijany jechał z dyskoteki. Uderzył w... radiowóz

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    6.08.2018
Karol Pospiech
komentarzy 4 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. KPP Rawicz

O mężczyźnie, który prawdopodonie prowadzi auto pod wpływem alkoholu, policję powiadomiono telefonicznie w sobotę, 4 sierpnia, około godz. 23.30.

-Dyżurny rawickiej komendy otrzymał zgłosznie, w którym poinformowano, że w kierunku Topólki może jechać samochód prowadzony przez nietrzeźwego kierowcę - zaznacza mł. asp. Katarzyna Starczewska z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

We wskazane miejsce pojechali dzielnicowi z Miejskiej Górki i Jutrosina, którzy tej nocy mieli łączony patrol. Policjanci, jadąc z Topólki w stronę Konar, zauważyli, że z przeciwnego kierunku nadjeżdża srebrne audi na krotoszyńskich tablicach rejestracyjnych, odpowiadające opisowi ze zgłoszenia.

- Zawrócili i pojechali za tym samochodem. Dojeżdżając do skrzyżowania, kierujący zasygnalizował zamiar skrętu w prawo w stronę Dłoni, ale przez skrzyżowanie przejechał prosto. Policjanci nabrali pewności, że coś może być nie w porządku, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dzwiękowe, i podjęli próbę zatrzymania kierowcy - relacjonuje mł. asp. Katarzyna Starczewska.

- Gdy zbliżali się do audi, kierowca najpierw zjechał na pobocze, a później „odbił” i uderzył w radiowóz - dopowiada policjantka.

Okazało się, że audi kierował 32-latek z gminy Krobia. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i jechał w stanie nietrzeźwości. Badanie na miejscu (wykonane alko-sensorem), wykazało 2,3 promila, a kolejne, przeprowadzone po 50 minutach urządzeniem spektrometrycznym w komendzie, już 3,9 promila.

W samochodzie był jeszcze nietrzeźwy pasażer, współwłaściciel auta - 34-latek z gminy Kobylin. 

- 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowaniem bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji - zaznacza mł. asp. Katarzyna Starczewska.

Policyjna kia ceed z rewiru dzielnicowych w Miejskiej Górce nadaje się do remonu. Uszkodzone zostały: przednia lampa, zderzak, maska i błotnik.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ XXX
  ponad rok temu ocena: 41%  5
  Chłopoczki naoglądają się amerykańskich filmów do flaszki i później głupieją... pościgi, strzelaniny, wojny gangów...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kojak
  ponad rok temu ocena: 90%  4
  ...a gdyby go nie zatrzymali i zabiłby twoją bliską osobę? To pewnie byś psy na nich wieszał , że nic nie robią. Trochę wyobraźni. Policja wykonała dobrą robotę.
  ~ Kierowca
  ponad rok temu ocena: 94%  3
  Zabrać mu prawo jazdy na zawsze dużo nie brakło by po godz 23 mnie skasował w Konarach zabrakło centymetrów całe szczęście ze został zatrzymany liczę ze za to co robił na drodze dostanie surowa karę
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nic ulgowo
  ponad rok temu ocena: 88%  2
  (...) i to porządnie...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dustin
  ponad rok temu 1
  Problem to masz Th strażniku jeśli bronisz takich pijaków