Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Piknik z gośćmi specjalnymi

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    14.06.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Gmina Pępowo

Pomysł narodził się rok temu. Gminne Koło PZW w Pępowie z pomocą urzędu gminy zorganizowało piknik wędkarski dla dzieci. W tym roku odbyła się jego druga edycja.

 

R E K L A M A

Zawody i piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka odbyły się 10 czerwca na Cegielni. Od godzin porannych, ryby łowiło ponad czterdziestu zawodników. Najlepszym wręczono puchary i nagrody.

W drugiej, piknikowej części tego dnia, wszyscy mogli się spotkać i porozmawiać z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i z kierującym grupą dr hab. Janem Mazurkiewiczem.

- Przywiózł ze sobą grupę młodych pracowników uniwersytetu, którzy zajmują się działalnością praktyczną, czyli hodowlą ryb i różnych stworzeń wodnych. Dzieci i młodzież bardzo się cieszą, widząc takie, często egzotyczne obiekty. Dotykają ich, rozmawiają o nich - wyjaśnia Jacek Śląski, pracownik urzędu i jednocześnie członek koła wędkarskiego. 

Na Cegielnię przyjechał także kierownik laboratorium Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lesznie, Krzysztof Całujek. Dzięki niemu, udało się wykonać małą analizę zbiornika wodnego – zbadać wodę, zawartość tlenu i jej skład chemiczny w najgłębszym miejscu. O wynikach przeczytasz w kolejnym Życiu Gostynia. 

Zobacz także, w czym Pępowo i Ludwinowo nie miało sobie równych.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A