Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aleksandra Nowak
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Piorun nie oszczędził drzewa. Interweniowała straż

› Aktualności 9 miesięcy temu    10.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Prawdopodobnie piorun połamał drzewo w CzachorowiePrawdopodobnie piorun połamał drzewo w Czachorowie fot. A. Fajczyk

Wydawałoby się, że to była krótka i głucha burza, popadało tylko tu i ówdzie, chociaż miejscami intensywnie. A jednak w Czachorowie (gm. Gostyń) prawdopodobnie uderzenie pioruna spowodowało, że „pękło drzewo” i połamały się gałęzie. Chociaż ogień się nie pojawił, to i tak interweniowali strażacy.

- Siedziałem w garażu i nagle usłyszałem huk. Taki głośny, że w szoku byłem. Tak trzasnęło, że się normalnie wystraszyłem - opowiadał jeden z mieszkańców wioski. Chociaż nie mieszka w pobliżu trafionego drzewa, szybko wsiadł na rower, kiedy dowiedział, że gałęzie pospadały na płot otaczający posesję córki. - Na miejscu byli tutaj sołtys i ochotnicy - dodał.

R E K L A M A

O wypadku na drodze wojewódzkiej 434 w pobliżu Krobi - TUTAJ

Dyżurny Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Gostyniu około godz. 13. 00 otrzymał zgłoszenie od sołtysa Czachorowa, że po burzy jedno z drzew, rosnących przy drodze zostało nadłamane, uszkodzone od uderzenia pioruna. - Do akcji zadysponowano 2 zastępy JRG, w tym samochód z drabiną i koszem - powiedział asp. sztabowy Krzysztof Kasprzyk. Wiadomo było, że drzewo zniszczone jest na wysokości ok. 6 metrów.

Strażacy piłą odcięli uszkodzone gałęzie i konary, aby nie zagrażały mieszkańcom, którzy mają posesji w pobliżu uszkodzonego drzewa, ani użytkownikom drogi z Czachorowa do Sikorzyna. Najprawdopodobniej drzewo jutro zostanie usunięte całkowicie.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A