Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Place zabaw znów otwarte

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    14.09.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. UG Pępowo

Podczas majowego wizytacji, radni i pracownicy urzędu zdecydowali o zamknięciu dwóch placów zabaw w gminie. Stwierdzono tam uchybienia. - Dotyczyły one głównie postępującej degradacji elementów drewnianych wkopanych bezpośrednio w ziemię – mówiła przed wakacjami Jagoda Kowalewska, rzecznik prasowy urzędu w Pępowie.

 

Najgorzej pod kątem bezpieczeństwa wypadły wtedy place zabaw w Krzyżankach i Kościuszkowie. Obiekty zostały zamknięte do czasu przeprowadzenia niezbędnych napraw i zakupu nowych urządzeń. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Wakacje już za nami, remonty także się zakończyły.

- Place zabaw w gminie zostały wyremontowane, dzięki czemu stały się bezpieczniejsze i nabrały kolorów – relacjonuje J. Kowalewska.

Teraz ważne zadanie przed sołtysami. Zobowiązano ich do regularnych przeglądów i zgłaszania do urzędu gminy wszelkich usterek. Na wspomnianych placach zabaw w Kościuszkowie i Krzyżakach zdemontowano urządzenia, które nie nadawały się do dalszej eksploatacji, a w ich miejsce pojawiły się nowe zjeżdżalnie. Podobno zostały już przetestowane przez najmłodszych mieszkańców wiosek.

Radni zapowiadają, że będę chcieli prowadzić cykliczne kontrole („objazdówki”), aby w przyszłości nie trzeba było zamykać kolejnych placów.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!