Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Płatności bezgotówkowe - nowość w branży taksówkarskiej

› Gospodarka 5 miesięcy temu    28.11.2018
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Gdyby zapytać przeciętnego Polaka, ile na 10 transakcji wykonuje przy użyciu gotówki a ile z wykorzystaniem karty płatniczej, istnieje dużo prawdopodobieństwo, że odpowiedziałby 9. Coraz mniej lubimy nosić przy sobie gotówkę, gdyż obawiamy się kradzieży, poza tym płatności kartą są dużo wygodniejsze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów firmy taksówkarskie wprowadzają możliwość bezgotówkowych opłat za kurs.

R E K L A M A

 

Z duchem czasu

Jeszcze w 2016 roku płatności gotówkowe za kurs taksówką wybierało 35 proc. wszystkich pasażerów. Nieco ponad połowa klientów przynajmniej raz zdecydowała się zapłacić za usługę kartą płatniczą, a aż 73 proc. poprzez aplikację mobilną. Całkowicie bezgotówkowo z korporacjami taxi rozliczała się niemal 1/5 wszystkich usługobiorców. Na przestrzeni ostatnich 2 lat sytuacja ta uległa zmianie – wzrosła liczba zainteresowanych bezgotówkową opłatą za kurs. Wymusza to na taksówkarzach montowanie w samochodach terminali płatniczych oraz korzystanie z systemu płatności on-line – w przeciwnym razie mogliby stracić część swoich klientów.

Jak wiadomo, technika lubi płatać nam figle. W trakcie pracy terminal może zrobić nam psikus i odmówić posłuszeństwa. Aby uniknąć przestoju w pracy i dodatkowych kosztów związanych z jego naprawą, warto zaopatrzyć się w tzw. Taxi fleet insurance – kompleksowe ubezpieczenie dla kierowców taksówek. Gdy dojdzie do usterki terminala, smartfona z aplikacją do obsługi kursów i płatności, czy też kasy fiskalnej, wszelkie koszty związane z przywróceniem ich do pracy zostaną pokryte przez ubezpieczyciela.

 

Popularność taksówek w Polsce

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach mało kto jeździ taksówką. Wbrew temu przekonaniu dane wskazują, że rynek taksówek w Polsce zwiększył się aż o 30 procent w ciągu ostatniej dekady. A kto najczęściej korzysta z usług taksówkarzy? Jak wynika z raportu Polskie Taksówki 2016, największą grupę klientów stanowią mężczyźni pomiędzy 35 a 50 rokiem życia. Przeanalizowano, że są to osoby posiadające wykształcenie wyższe i notujące dochody powyżej 5 tys. zł miesięcznie. Można zatem wnioskować, że taksówki są bezpośrednio związane z biznesem. Z ich pomocy korzystają osoby przebywające w delegacji lub podróżujące po Polsce celem dobicia targu. Czasami bowiem pokonanie znacznej części odległości do punktu docelowego krócej trwa jak leci się samolotem lub jedzie się pociągiem, niż jak jako środek transportu obiera się własne auto.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
R E K L A M A
R E K L A M A