Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Płoną duże stogi. Ogień zagraża stadninie koni

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    4.08.2018
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Niepart. Do walki z pożarem około 600 balotów słomy zadysponowano strażaków z jednostek PSP i OSP, zarówno z terenu powiatu gostyńskiego, jak i rawickiegoNiepart. Do walki z pożarem około 600 balotów słomy zadysponowano strażaków z jednostek PSP i OSP, zarówno z terenu powiatu gostyńskiego, jak i rawickiego fot. B. Bujak

Około północy w Nieparcie (gm. Krobia) wybuchł pożar.

 

Kilka zastępów straży pożarnej z gostyńskiej jednostki oraz jednostek z miejscowych OSP walczy z pożarem dwóch dużych stogów słomy. Te znajdują się w bezpośredniej bliskości stadniny koni w Nieparcie (należącej do spółki Stadnina Koni "Pępowo"). Więcej informacji wkrótce. 

Aktualizacja, godz. 1.35:

Stogi są usytuowane tuż obok siebie. Jak wyjaśnia asp. sztab. Sebastian Kasperkowiak, dowódca zmiany z KP PSP w Gostyniu, w tej chwili są one całkowicie objęte ogniem. Strażaków z terenu naszego powiatu od początku wspomagali także ci z komendy powiatowej z Rawicza i ochotnicy z powiatu sąsiedniego. Starano się, aby ogień nie rozprzestrzenił się na pobliskie drzewa. - Zagrożenie dla obiektów mieszkalnych nie istnieje. W tej chwili trwa kontrolowane wypalanie tych stogów – mówił asp. sztab. Sebastian Kasperkowiak.

Na miejsce przybyli także kierownicy gospodarstwa rolnego, którzy poinformowali swoich pracowników i na miejsce dotarły ciężkie sprzęty (ładowacze, fadromy), aby wywieźć wypaloną słomę i rozgarnąć ją na polu.

Działania potrwają kilka godzin. Wstępnie zastępy strażaków podzielono na grupy, aby dogaszać pożar. Na tę chwilę trudno rozmawiać o przyczynie jego wybuchu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ogniomiszcz
  ponad rok temu 3
  Wiadomo już co bylo przyczyna? Podpalenie????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Konik
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  Cale szczescie ze noc bez wiatru byla. Ale Niepart chwile grozy przezył. Brawo strazacy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dziwne...
  ponad rok temu ocena: 38%  1
  Ciekawe te dwa komentarze ..chyba warto zastanowic sie kto jest autorem ,tym bardziej , ze podobne na innym portalu. Taki zainteresowany tym pozarem?