Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Po 50 latach nadal chcą kontynuować służbę

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    20.06.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
50-lecie OSP w Magdalenkach50-lecie OSP w Magdalenkach fot. A. Twardowska

Z placu pod remizą w Pępowie uroczyście przemaszerowali do kościoła, aby wspólnie podziękować za pół wieku działalności w służbie drugiemu człowiekowi. Ochotnicza Straż Pożarna z Magdalenek (gm. Pępowo), obchodziła swoje 50-lecie.

 

R E K L A M A

Strażakom i zaproszonym gościom towarzyszyła orkiestra dęta, działająca przy OSP w Kobylinie. W drzwiach świątyni, druhów powitał ksiądz proboszcz Kazimierz Małek. - Będziemy wspólnie modlić się w intencji o Boże błogosławieństwo dla straży z Magdalenek oraz życie wieczne dla tych, którzy stanęli na wiecznej służbie – powiedział. Podczas kazania wspomniał o tym, że praca na rzecz społeczności często przechodzi z pokolenia na pokolenie. W historii zapisują się nazwiska dziadków, a potem ojców i synów. To grupa ludzi bezinteresownie pomagających.

- W tych głównych przekazach mówi się o zaufaniu społecznym. Ciągle ta posługa strażaka jest na wysokim miejscu w rankingu. Ludzie mają do nich zaufanie (...). Cieszymy się, że ta formacja nadal funkcjonuje, że ciągle przychodzą ludzie, którzy chcą tę służbę kontynuować – mówił proboszcz.

Czytaj także: Zwinął torebkę z restauracji. Szybko wpadł w ręce policji.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A