Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Podobizny bohaterów Powstania Wielkopolskiego na autobusowym przystanku

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    27.11.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Krobia. Lwia część środków, za które wykonano mural została pozyskanaKrobia. Lwia część środków, za które wykonano mural została pozyskana fot. Gmina Krobia

Pozostałości po przystanku autobusowym w Krobi przestały szpecić. Na jednej ze ścian budynku powstał mural. W całej okazałości można go było obejrzeć w miniony weekend.

R E K L A M A

Malowidło ukazuje podobizny mieszkańców ziemi krobskiej - żołnierzy Kompanii Krobskiej, walczących w Powstaniu Wielkopolskim. Jest na nim również powstańcza flaga, nawiązująca do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Autorem muralu jest poznański grafik Hubert Szulist, któremu prace nad realizacją projektu zajęły niespełna dwa dni. Całkowity koszt wykonania wielkoformatowego malowidła wyniósł 13 825 zł, z czego 10 000 zł gmina Krobia pozyskała z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ Krobbb
  5 miesięcy temu ocena: 100%  3
  No faktycznie nie szpeci... jedna ściana pomalowana a reszta ruin stoi i odstrasza... Nie lepiej to było zrównać z ziemia?
  ~ jarock
  5 miesięcy temu ocena: 0%  2
  Cześć i chwała bohaterom ! Pielęgnujmy pamięć o Powstaniu Wielkopolskim i rocznicy odzyskania niepodległości.
  ~ jestem na tak
  5 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Dobrze, że to miejsce zmieniło wygląd, dodatkowo z malunkiem nawiązującym do wydarzeń sprzed wieku, mam tylko nadzieję, że prywatny właściciel tej ściany nie zechce jej szybko pokryć nowymi reklamami.
  R E K L A M A
  R E K L A M A