Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Podtrucie tlenkiem węgla. Zagrożone życie całej rodziny

› Aktualności 4 miesiące temu    17.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. arch. portalu gostynska.pl/B. Bujak

Bardzo wysokie stężenie tlenku węgla zanotowali strażacy w jednym z mieszkań, w budynku wielorodzinnym, przy ul. Wrocławskiej w Gostyniu. Kobieta z dwójką dzieci trafiła do gostyńskiego szpitala.

Rodzina zorientowała się, że coś niepokojącego dzieje się w mieszkaniu podczas kąpieli jednego z chłopców. Dziesięciolatek wyszedł z wanny po kąpieli i - jak przypuszczają gostyńscy strażacy - prawdopodobnie w tym momencie zasłabł i upadł na posadzkę. Usłyszeli to dorośli, wbiegli tam, wynieśli z pomieszczenia chłopca, wezwali zespół ratownictwa medycznego. W łazience znajdował się piecyk gazowy, nabrano podejrzeń.

Bałagan na ruchliwej drodze - KLIK

Strażacy zostali zawiadomieni o zaistniałej sytuacji przez służby medyczne, 16 maja, ok. godz. 21.00. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren działa i porządnie przewietrzyli mieszkanie, w którym doszło do potrucia czadem. Z pokoju ewakuowano dwoje dzieci - w wieku 5 i 10 lat oraz dwoje osób dorosłych. Skorzystano z sąsiedzkiej uprzejmości. O przewiezieniu dzieci do gostyńskiego szpitala zdecydował już lekarz pogotowia ratunkowego. Pojechała z nimi również mama.

Strażacy, uzywając odpowiednich urządzeń, stwierdzili, że w mieszkaniu przy ulicy Wrocławskiej obecny był tlenek węgla. Przyrządy wskazywały na bardzo wysokie stężenie tego gazu - około 1000 ppm. - W tym przypadku możemy mówić o zagrożeniu zdrowia, a nawet życia - gdyby doszło do dłuższego pobytu w pomieszczeniu i kontaktu z czadem - skomentował asp. sztab. Wojciech Idkowiak z KP PSP w Gostyniu. Istnieje podejrzenie, że wartość tlenku węgla była wyższa, ale śmiertelny gaz zdążył się już nieco ulotnić przez otwieranie drzwi i ewakuację chłopca z łazienki. 

Do zdarzenia doszło w budynku wielorodzinnym, w którym znajduje się 5 mieszkań. Strażacy podczas akcji sprawdzili wszystkie. W innym mieszkaniu również stwierdzono obecność czadu, ale prawdopodobnie był to skutek przewietrzania pomieszczeń, a przeciąg od samego dołu, na całej klatce schodowej, mógł sprawić, że tlenek węgla wydostał się z zagrożonego lokalu. Po skutecznym przewietrzeniu, strażacy jeszcze raz sprawdzili mieszkania i nie stwierdzono już obecności tlenku węgla.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!