Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Podziękowanie za chleb

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    26.07.2010
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
W Ciołkowie odbyły się dożynki wiejskie. W sobotę, 24 lipca po raz pierwszy zorganizowano je przy nowo wybudowanej scenie. Mimo deszczowej aury, przed urokliwą wiatą pojawiło się wielu mieszkańców.

Aby powrócić do dawnej tradycji, organizatorzy przygotowali krótki program artystyczny, w którym wystąpili mieszkańcy wioski - dzieci, młodzież i dorośli. W ten sposób przypomniano, że dożynki to czas dziękczynienia Stwórcy za plony, to świętowanie zakończenia żniw. Jednak w Ciołkowie, po długiej przerwie, impreza dożynkowa zorganizowana została jeszcze przed zakończeniem żniw. - Wszyscy z szacunkiem i uznaniem myślimy o żywicielach, polskich rolnikach, których ciężkiej pracy zawdzięczamy to, że na naszych stołach jest chleb - mówili występujący. Nie zabrakło przyśpiewek, z dużą dawką humoru. Większość mieszkańców Ciołkowa usłyszała w nich coś na swój temat. Honorowi goście - burmistrz gminy Krobia Sebastian Czwojda i radny Zdzisław Nowacki otrzymali dożynkowe wieńce. Więcej w jutrzejszym wydaniu "Życia"(AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ron
ponad rok temu 1
Pamiętam o tym, że nie jestem anonimowy, jednakże tutaj o tym nie musicie przypominać. Jesteście przecież najmniej popularnym spośród gostyńskich portali, więc kto chciałby tu pisać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji