Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pogoda zrobiła im psikusa

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    5.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. W ubiegłym tygodniu MGOK zorganizował imprezę w plenerze, ale pogodna zmusiła organizatorów, aby piknik przenieść do sali widowiskowej ośrodkaBorek Wlkp. W ubiegłym tygodniu MGOK zorganizował imprezę w plenerze, ale pogodna zmusiła organizatorów, aby piknik przenieść do sali widowiskowej ośrodka fot. A. Fajczyk/fotomontaż Z. Pacanowski

Zaplanowano „Wielki raban na podwórku” i raban był duży, a to za sprawą krążącej dookoła Borku burzy. W ubiegłym tygodniu organizatorzy, czyli pracownicy boreckiego ośrodka kultury, bardzo chcieli, aby impreza wieńcząca projekt pn. „Kolorowe Podwórko” odbyła się na skwerze przed budynkiem ośrodka. Na trawie przygotowano podwórko z prawdziwego zdarzenia: kolorowe, z trzepakiem, fragmentem ściany „z cegły”, ścianą pełną wspomnień. Były miejsca dla dzieci i ich opiekunów. Przygotowano też stoiska dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich boreckiej gminy.

Ale ostrzeżenia o burzy, pierwsze krople deszczu i podmuchy wiatru sprawiły, że impreza została przeniesiona do sali widowiskowej ośrodka kultury. Tam też było głośno. Dzieci i dorośli świetnie się bawili podczas komediowego spektaklu Rufi-Rafi Show, który przygotował artysta z teatru Czerwona Walizka z Jeleniej Góry. Przywiózł też ze sobą maszynę kleksograficzną. - To doskonale się spisuje na podwórku, gdzie niejeden kleks czy to ze smoły, czy od dżemu dzieci mogą się dorobić na ubraniach - wyjaśniała Justyna Chojnacka.

Dzięki maszynie i wlewanych do niej farb dzieci mogły tworzyć obrazy według tego, co dyktowała im fantazja. Impreza została przygotowana nie tylko dla dzieci, ale dla mieszkańców z każdej grupy wiekowej. Jedną z jej części był „Przegląd smaków z dzieciństwa” - czyli degustacja i prezentacja potraw, które przypominają nam ten beztroski czas. W przygotowanie zaangażowały się członkinie 7 Kół Gospodyń Wiejskich. Przed degustacją przedstawicielki Kół: z Borku, Celestynowa, Bruczkowa, Jeżewa, Koszkowa, Siedmiorogowa I i Trzecianowa zostały obdarowane „drewnianym bukietem”, złożonym z potrzebnych w kuchni narzędzi. Gospodynie przygotowały ciasto drożdżowe, babki, ciasteczka maślane i beziki, blok czekoladowy, kaszkę na mleku z jagodami. Upiekły chleby, własnoręcznie zrobiły ser, masło i smalec. Było smacznie.

Głośno zrobiło się podczas biesiady, a to za sprawą kapeli podwórkowej „Szczuny z Sulęcinka”. Pięciu muzyków skutecznie zabawiało tych, którzy przyszli zobaczyć „Wielki raban na podwórku”. W ten sposób zamknięto cykl zajęć wiosenno-letnich w MGOK w Borku.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!