Pogorzela. Komplet medali dla Czeslawa Roszczaka

Pogorzela. Komplet medali dla Czeslawa Roszczaka - Zdjęcie główne

W dniach 5 – 6 lipca 2014r.  w Radomiu odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce oraz III Mistrzostwa Polski Lekarzy.   Przy pięknej słonecznej pogodzie i wysokich temperaturach wystartowało 317 zawodników w tym 46 zawodniczek. Wśród startujących znalazł się mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego z Łagiewnik Czesław Roszczak. Reprezentował UKS „Olimpijczyk” Pogorzela i jak przystało na Mistrza Świata w wieloboju rzutowym wystartował w czterech konkurencjach rzutowych. W pierwszym dniu mistrzostw rozpoczął start od rzutu oszczepem, a zakończył konkurencją pchnięcia kulą. Tak niekorzystny program minutowy nie sprzyjał uzyskaniu dobrych wyników. Tego dnia Czesław Roszczak znalazł się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal. Ostatnią konkurencją pierwszego dnia było pchnięcie kulą i tu, pomimo zmęczenia fizycznego walka była zacięta do ostatniej próby. Zwycięzcą został reprezentant UKS Pogorzela! Drugi dzień to rzut dyskiem. Pan Czesław zdobył srebro. Właśnie tego medalu brakowało. Tym samym do Łagiewnik z Mistrzostw Polski Weteranów został przywieziony komplet medali.