Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pojechali na pierwszy rajd. Towarzyszył im duch poetów

› Aktualności 4 miesiące temu    2.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Uczestnicy I rajdu rowerowego gostyńskiej biblioteki Gostyń. Uczestnicy I rajdu rowerowego gostyńskiej biblioteki  fot. A. Fajczyk

Biblioteka Publiczna w Gostyniu zorganizowała pierwszą edycję projektu „Rowerowy Czytelnik”. 2 maja pracownicy wraz z czytelnikami wyruszyli na majówkowy rajd rowerowy.

"Rowerowy Czytelnik" to nowy projekt, którego celem jest integracja bibliotekarzy z czytelnikami, uspołecznienie roli biblioteki, promocja czytelnictwa, turystyki rowerowej, ekologicznych form komunikacji, a także twórców i literatury powstającej na ziemi gostyńskiej.

O rajdzie rowerowym w Poniecu - KLIK

W I rajdzie rowerowym gostyńskiej biblioteki uczestniczyło kilkanaście osób. Wśród nich była rodzina Genderów - Dariusz, Katarzyna oraz synowie Tymon i Martyn. Wszyscy bardzo lubią jeździć rowerami, a kiedy tylko jest okazja biorą udział w imprezach sportowych i memoriałach organizowanych w powiecie i okolicy. 10-letni Tymon nie pamięta już nawet dlaczego lubi wsiadać na rower. - Bo jest fajnie - mówi. Jego młodszy brat - Martyn miał niecałe dwa lata, kiedy 13 kilometrów na biegowym rowerku z rodzicami pokonał. - Radził sobie nieźle - wspomina tata. Wczoraj rodzina też wolny czas spędziła na szlaku rowerowym. Wiał silny wiatr, ale chłopcy - żeby było ciekawiej - wzięli ze sobą sprzęt do puszczania baniek mydlanych w terenie. - Mamy taki zwyczaj, aby dzieci uczyć bezpiecznej jazdy, w kasku i kamizelkach odblaskowych - mówi Dariusz Gendera.

O cyklistach z Pępowa na szlaku - TUTAJ

Rowerzyści wystartowali spod budynku biblioteki o godz. 12.00. Trasa obejmowała dystans ok. 33 km i dedykowana została pamięci dwóch wybitnych pisarzy pochodzących z ziemi gostyńskiej – Kasprowi Miaskowskiemu i Sebastianowi Grabowieckiemu. Zaplanowano 4 przystanki. - Po drodze będziemy czytali fragmenty literackie związane z renesansowymi poetami urodzonymi w okolicach Gostynia - zapowiadał przed startem Przemysław Pawlak, dyrektor biblioteki.

W większości rowerzyści poruszali się po terenie polnym i leśnym. Przez Bogusławki uczestnicy rajdu dotarli do Smogorzewa (miejsce narodzin Miaskowskiego), następnie do Mszczyczyna (miejsce narodzin Grabowieckiego), przez Skowronki, Kunowo, Tworzymirki dojechali do leśniczówki Miranowo, gdzie zaplanowano ognisko i poczęstunek. Trasa powrotna poprowadziła ulicą Poznańską w Gostyniu na plac Karola Marcinkowskiego.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Qwak
  4 miesiące temu ocena: 100%  1
  Wszędzie fajne inicjatywy - wycieczki rowerowe, biegi. Szkoda, że w Pogorzeli zrezygnowano z Biegu niepodległości, który teraz miałby ponad dwadzieścia lat. Bardzo szkoda.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji