Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pokazali, że są dumni z barw narodowych

› Społeczeństwo› Edukacja ponad rok temu    27.04.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 56 / 45%
A A A
Borek Wlkp. Warszaty międzypokoleniowe z okazji Dnia FlagiBorek Wlkp. Warszaty międzypokoleniowe z okazji Dnia Flagi fot. A. Fajczyk

Mieszkańcy boreckiej gminy, w tym uczniowie z gminnych szkół oraz seniorzy spotkali się wczoraj na międzypokoleniowych warsztatach artystycznych z okazji Dnia Flagi, który obchodzony jest 2 maja.

- Niech ta wspólna strategia a jednocześnie zabawa przyniesie wam wiele radości oraz przyczyni się do tego, iż ulice naszego miasta z okazji święta flagi będą przybrane w barwy biało-czerwone – powiedziała instruktor Marta Hojak z MGOK Borek.

Prowadziła ona zajęcia, na których przedstawiciele różnych pokoleń z gminy Borek wykonywali narodowe ozdoby z użyciem biało-czerwonej taśmy. - Pokażemy, że jesteśmy dumni z naszych barw narodowych my wszyscy, począwszy od najmłodszego pokolenia, a skończywszy na seniorach – mówiła Marta Hojak. Na niej montowano białe i czerwone kwiatki, wcześniej wycięte z kartki. To było pierwsze zadanie uczestników, wśród których znaleźli się sołtysi gminy Borek, dyrektorzy szkół, gminni radni oraz burmistrz Marek Rożek.

Kolejne polegało na ułożeniu „żywej” flagi. Część uczestników otrzymała kartki białe, część czerwone i wszyscy wspólnie ustawili się przed remizą strażacką. Z dachu budynku wykonano zdjęcie, na którym ukazała się biało-czerwona flaga.

Najprzyjemniejsze wyzwanie czekało uczestników pod koniec spotkania. Polegało na spałaszowaniu biało-czerwonego placka z galaretką, który podczas wycinania i klejenia symbolicznych ozdób narodowych został wniesiony do sali, gdzie odbywały się zajęcia. „Narodowy” deser wszystkim smakował.

Jak zrobić biało-czerwoną narodowę ozdobę? ZOBACZ film poniżej

+ 25 głosów: 56 (45%) 31 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ mała
  ponad rok temu ocena: 33%  1
  mój tatuś jest
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji