Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pokonali wszystkich. Nasi strażacy najlepsi w Wielkopolsce

› Sport i rekreacja ponad rok temu    14.02.2016
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
IV Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP Województwa WielkopolskiegoIV Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP Województwa Wielkopolskiego fot. A. Twardowska

Pokonali prawie wszystkie zespoły, z którymi przyszło im się zmierzyć, łącznie z ubiegłorocznym mistrzem. Poziom, jak przekonywali organizatorzy, był bardzo wyrównany, a oni walczyli do ostatnich minut. OSP Kunowo reprezentowało wczoraj nasz powiat na IV Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej OSP Województwa Wielkopolskiego w hali sportowo – widowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim. Ochotnicy z Kunowa do domu wrócili ze złotymi medalami.

Do udziału w sportowym wydarzeniu zgłosiło się 13 drużyn OSP, reprezentujących 12 powiatów, w tym między innymi z powiatów: rawickiego, krotoszyńskiego, leszczyńskiego, czy pleszewskiego, skąd przyjechali ubiegłoroczni mistrzowie – OSP Chocz.

Rozgrywki odbywały się od wczesnych godzin rannych. Strażakom z Kunowa po wygraniu grupy A po raz drugi przyszło się zmierzyć się z OSP Chocz – ubiegłorocznymi zwycięzcami. Trzymające do ostatniej chwili w napięciu spotkanie, zakończyło się wynikiem 3:2 dla ochotników reprezentujących powiat gostyński, którzy tym samym nie pozwolili obronić swoim rywalom osiągniętego w roku 2015 tytułu. – Nie można powiedzieć, że powiecie gostyńskim nie wiedzą, że się gra. Cieszę się, że jest taka reprezentacja, że wyszliśmy z grupy na I miejscu – komentował w rozmowie z Życiem Gostynia Grzegorz Marszałek, prezes zarządu  Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu. W tym roku udział w spotkaniu wzięło mniej drużyn niż w roku ubiegłym. Wiązało się to z istotnymi zmianami w regulaminie – każdy zawodnik musiał okazać legitymację strażacką, aby uniknąć sytuacji, iż na boisku znajdują się wyłącznie zawodowcy.        

Ochotnicy z Kunowa niebawem będą reprezentować nasze województwo na szczeblu ogólnopolskim. 

Wyniki:

I miejsce: OSP Kunowo

II miejsce: OSP Chocz

III miejsce: OSP Gowarzewo

IV miejsce: OSP Osiek

Więcej w kolejnym Życiu Gostynia.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!