Polały się łzy. Na drugą ligę poczekamy

Polały się łzy. Na drugą ligę poczekamy - Zdjęcie główne

Kilkunastu minut zabrakło zawodniczkom KA 4 resPect Krobia do wygrania barażu o drugą ligę. W rewanżu zespół Filipa Kolasy prowadził 1 : 0, jednak zespół z Konina doprowadził do remisu i cieszył się z awansu po ostatnim gwizdku Przemysława Czajki.

W pierwszym meczu rozgrywanym w Koninie UKS Górnicza pokonał KA 4 resPect 4 : 3. Mimo porażki zespół z Krobi nie był bez szans na awans. W rewanżu rozgrywanym na boisku w Chwałkowie początek spotkania należał do zawodniczek drużyny przyjezdnej, jednak w 20. minucie KA 4 resPect objął prowadzenie. Strzałem zza pola karnego gola zdobyła Wiktoria Podworska. Wynik 1 : 0 premiował awansem do drugiej ligi zespół Filipa Kolasy. KA 4 resPect w drugiej połowie nie utrzymał prowadzenia. W 67. minucie Klaudia Urna pokonała Kornelię Kaczmarek. Mecz zakończył się remisem 1 : 1 i w przyszłym sezonie w drugiej lidze zagra UKS Górnicza Konin. - Ten mecz pokazał, że lata spędzone na boisku wzięły górę. Zadecydowało ogranie na ligowych boiskach. Nasz zespół jest młodym tworem. Niektóre dziewczyny trenują od roku. Musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek. Drugą ligę odkładamy na kolejny sezon. Brakowało w naszym zespole zawodniczek, które równałyby się doświadczeniem z przeciwniczkami. Wniosłyby więcej jakości gry i wzięły ciężar gry na siebie. Dziewczyny dały z siebie wszystko. Bardzo, bardzo im zależało. Po meczu polały się łzy. To pokazuje, że dziewczyny mają apetyt i chęć na grania na wyższym poziomie - powiedział po meczu trener KA 4 resPect Filip Kolasa.

KA 4 resPect – Górnicza Konin 1 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – Wiktoria Podworska (20’)
1 : 1 – Klaudia Urna (67’)
KA 4 resPect: Kaczmarek – Grońska, Łuczak (60’ Rychel), Podworska, Berus, Chuda, Łyszczak (75’ Szlachetka), Polowczyk, Sierpowska, Dorsz, Kołodziejczak (50’ Dziermańska)