Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Polecieli z imprezą na pożegnanie lata

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    10.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Rozentuzjazmowana publiczność, niesamowita energia płynąca ze sceny, niecodzienny pokaz roztańczonych mieszkanek gminy Borek - to wszystko dostali uczestnicy ostatniej plenerowej imprezy w Borku. 8 września ośrodek kultury „poleciał” po lecie.

Sobotnia plenerówka zawierała różne i skrajne wobec siebie muzycznie formy i style. Była muzyka typu world folk prosto z Litwy. Borek Wlkp. miał to szczęście, że został wpisany w trasę koncertową projektu zespołu „Marga Muzika”. To muzycy zafascynowani dźwiękami pradawnych plemion, zamieszkujących obszary Morza Bałtyckiego. Artyści czarowali słuchaczy dźwiękami łącząc tradycje muzyczne Bałtów i Słowian we współczesnym graniu. Na scenie świetnie zaprezentowały się też młode wokalistki wyłonione w ramach Międzypowiatowego Przeglądu „Ale Muza Fest” oraz Pogo-lajf. Dziewczęta: Katarzyna Płaczek ze Smolic, Marcelina Jakubiak z Pogorzeli oraz Ewelina Króliczak z Buku.

Rekordowa ilość uczestników na festiwalu kultur - TUTAJ

Klubowe bity w niesamowitej oprawie zaprezentował Maleo Conga. To artysta, który grywa na 6 różnych bębnach afrykanskich conga, djemne, bongosy do muzyki dj'a w klubach całej Polski. W Borku zagrał do kawałków serwowanych przez Dj Gromadę. Siła show, zaprezentowanego na scenie była podwójna, gdy pojawiły się tam tancerki „Fit Dance Show”, w oryginalnej i autorskiej choreografii, wytańczonej na stepie. Piętnaście odważnych mieszkanek gminy Borek Wlkp. pod okiem liderki i trenerki dało niecodzienny pokaz. Gra świateł, aftykański sznyt, mocny bit i rytm wygrany na bębnach przez charyzmatycznego didżeja dały moc i niesamowitą energię.

Oby więcej takich numerów nie robili - czytaj o odpadach pod skarpami na os. Słonecznym w Gostyniu

Publiczność najliczniej zgromadziła się wieczorem (ok. godz. 21.00) w oczekiwaniu na formację „Camasutra”. Kiedy na scenie pojawiła się wokalistka grupy Małgorzata Główka, tancerki zespołu oraz Dj MattYou, plac targowy wypełniony był już szczelnie. Publiczność bawiła się i skandowała tytuły piosenek w oczekiwaniu na ulubione przeboje grupy. Piosenki „Jesteś Ideałem”, „Do Nieba Bram”, czy „Chce Cię mieć na chwilę” były śpiewane przez publikę wraz z wykonawcami. Wspaniale bawiąca się publiczność stworzyła sprzyjającą atmosferę, co docenione zostało przez liderkę i kilkukrotnie podkreślone ze sceny!

- Cieszy mnie różnorodność, jaką zaproponowaliśmy w ramach imprezy. To duże zaangażowanie, które przekłada się na satysfakcję - wyjaśnia dobór repertuaru Justyna Chojnacka, dyrektor M-GOK w Borku Wlkp. Impreza była także okazją do tego, by zapowiedzieć sezon jesień-zima i „Projekt Oczko”. Ośrodek kultury nie kończy działań imprezowych, ale artystyczne wydarzenia przenosi z placu targowego i z Tropikalnej Wyspy (ta powoli już będzie znikać) do sali widowiskowej.

zdjęcia dzięki uprzejmości M-GOK w Borku Wlkp.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!