Polonia lepsza w ekstremalnych warunkach

Polonia lepsza w ekstremalnych warunkach - Zdjęcie główne

Bez punktów zainaugurowała piłkarską wiosnę Kania Gostyń. W dzisiejszym spotkaniu walcząca o utrzymanie w czwartej lidze gostyńska drużyna uległa Polonii Leszno 0 : 1.

Rywalizującym zespołom gry nie ułatwiała pogoda. Szczególnie dokuczliwy był porywisty wiatr, który w pierwszej połowie sprzyjał Polonii, a w drugiej odsłonie gospodarzom. Kania była bliska objęcia prowadzenia w 3. minucie spotkania. Patryk Gendera przegrał jednak pojedynek z Jakubem Krzyżostaniakiem. Po drugiej stronie boiska skuteczniejszy był Artur Krawczyk, który w 18. minucie zdobył gola, jak się później okazało na wagę trzech punktów.

Więcej szczegółów na temat tego spotkania, wypowiedzi trenerów w najbliższym wydaniu Życia Gostynia.

Kania Gostyń - Polonia Leszno 0 : 1 (0 : 1)
0 : 1 - Artur Krawczyk (18')
Kania Gostyń: Wujczak - Maćkowski (83' Wachowski), D. Krzyżostaniak, Muszyński, Łapawa, M. Mucha, Fechner, Aksamit, M. Olejniczak (60' Sz. Olejniczak), Baziór (64' Górkowski), P. Gendera (60' D. Mucha)
Polonia Leszno: J. Krzyżostaniak - Krawczyk, Kowalski, Bugzel, Konieczny, Glapiak, Rerak (83' Lokś), Płocharczyk (71' Bujak), Robaczyński (81' Gryziecki), Karolczak, Borowczyk (88' Wydmuch)