Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Położyli asfalt. Dlaczego nie na całej ulicy?

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    14.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Wyremontowana ul. Ogrodowa w Gostyniu (od strony Jana Pawła II)Wyremontowana ul. Ogrodowa w Gostyniu (od strony Jana Pawła II) fot. A. Fajczyk

Niedawno mieszkańcy Gostynia skarżyli się, że stan tej drogi jest dramatyczny, jest „dziura na dziurze”. Dziś ubytki zniknęły, a po ulewach nie ma kałuży. Gmina Gostyń zakończyła remont ulicy Ogrodowej, ale nie całej. Dlaczego?

Po przebudowie dziurawa nawierzchnia, przypominająca szwajcarski ser, zniknęła. Nawierzchnia ulicy została wyrównana, ma szerokość 4 metrów. Zamiast tłucznia położony jest asfalt, ale tylko na odcinku 330 metrów, patrząc od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II. Dalej pozostały płyty betonowe, bardzo zniszczone i zużyte. Dlaczego gmina Gostyń nie zleciła wykonania asfaltu aż do odcinka ulicy, wyłożonego kostką brukową? Zleceniodawca tłumaczy się większymi kosztami.

R E K L A M A

- Tam, gdzie została ułożona nawierzchnia asfaltowa mieliśmy dość dobrą podbudowę, nie musieliśmy w remont wkładać dużych nakładów - ani materiałowych, ani finansowych – wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji gostyńskiego urzędu. Podkreśla, że przy odcinku ul. Ogrodowej, wyłożonym płytami znajduje się przedsiębiorstwo, do którego przyjeżdżają samochody ciężarowe. - Całkowicie należałoby zmienić tam podbudowę, a co za tym idzie nawierzchnia musiałaby być wykonana z innego materiału. Zupełnie inaczej byłaby realizowana inwestycja – mówi Mariusz Konieczny.

Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego odstąpiono od wyremontowania całego nieasfaltowego odcinka drogi. Gmina Gostyń jest tam właścicielem dość dużego terenu i rozważa inne rozwiązanie w głębi ul. Ogrodowej – budowę drogi wraz z parkingiem. Naczelnik Konieczny zapewnia, że w związku z wyremontowaniem drogi, gmina nie zamierza wprowadzać zmiany organizacji ruchu w mieście. Przebudowę ul. Ogrodowej (w ramach bieżącego utrzymania dróg) realizowała firma „Drogbud” z Grabonogu, na zlecenie gostyńskiego samorządu. Zadanie kosztowało ponad 80 000 zł.

Co radni zabrali burmistrzowi Borku? - KLIK

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Błedzewo
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
Proszę przyjechać i zrobić zdjęcia w Bodzewie po inwestycji gminy w kanalizację. Asfalt zamiast przycinać to odlamywali koparka. Wykopane dziury przy zasypywaniu nie zagęszczane i już po pierwszych ulewach widać siadający grunt. Studzienki opadaja. Asfalt wylany tylko na poboczu itd.... Tak to jest jak bierze się firmę która zaniżyła ofertę na przetargu a teraz pewnie będzie upadłość a poprawki będą z państwowych pieniędzy. Tym droga redakcjo proszę się zainteresować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marian
9 miesięcy temu ocena: 33%  3
wyrzucone i zmarnowane pieniadze nas wszystkich nawet tych co mieszkaja na drugim koncu Polski, jestem pewny ze przed wyborami bedzie bardzo duzo zmarnowanych naszych podatkow, trzeba sie przygladac kto tak postepuje i wyciagac wnioski przy urnach wyborczych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ podatnik
9 miesięcy temu ocena: 50%  2
Drogbud to specjalista w takich wykończeniach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaaa
9 miesięcy temu ocena: 0%  1
Typowo xDDD
R E K L A M A
R E K L A M A