Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Ponad 200 morsów kąpało się dla WOŚP

› Aktualności 2 miesiące temu    12.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Brzednia. 201 morsów weszło do lodowatej wody. W ten sposób zagrali dla WOŚPBrzednia. 201 morsów weszło do lodowatej wody. W ten sposób zagrali dla WOŚP fot. PCPR Gostyń

201 morsów z Brzedni, Gostynia, Leszna, Śremu, Rawicza, Dolska, Poznania, Krzywinia, Kościana, Osiecznej oraz wielu innych miejscowości z całej Wielkopolski oraz trzech morsów z Norwegii zażywało zimowej kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Mórka).

Miłośnicy zimowych kąpieli w lodowatej wodzie spotkali się wczoraj, 12 stycznia. Nie było rekordu w ilości uczestników, ale mimo chłodu i zimnej wody oraz padającego drobnego rzęsistego deszczu, kąpiący bawili się świetnie, długo przebywając w jeziorze. Najmłodszy uczestnik miał 9 lat, a najstarszy mors 76 lat.

Kapiący zebrali się, a pieniądze te zasiliły konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. W ten sposób już od siedemnastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący zjeżdżają z całej Wielkopolski.

Imprezę przygotował Główny Mors Brzedni Leszek Twardowski. W tym roku najliczniejsze grupy morsów stanowili: członkowie i sympatycy TKKF „Tęcza” oraz członkowie klubu morsów „Niedźwiedź” z Gostynia, oraz „Mrozoodporni” i klub „Yeti” z Leszna, klub „Lodzik” ze Śremu, „Rawickie Morsy”, „K.R.A. Dolsk”. Wśród kąpiących się tradycyjnie byli szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Mirek, Maciek oraz Tomek. Kąpiel w wodzie poprzedziło spotkanie uczestników w GRODZIE BRZEDNIA, w czasie którego Leszek Twardowski omówił zasady bezpieczeństwa i przygotowania się do kąpieli oraz przypomniał historię szesnastu zimowych kąpieli WOŚP. - Najważniejsza jest dbałość o zdrowie oraz to, że wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! - przypomniał Leszek Twardowski, szef Leśnych Diabłów.

To właśnie Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia co roku organizują imprezę z kąpaniem. Szef Leszek Twardowski wraz z ekipą GRODU BRZEDNIA (Ośrodek Szkolenia Sportowego w Brzedni) zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwali strażacy i ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolska.

TUTAJ o Kolorowym Koncercie Przedszkolaków i pierwszych sprzedażach darów dla WOŚP w Gostyniu - KLIK

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Lornetka
  2 miesiące temu 1
  Wczoraj był 11 stycznia 12:)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji