Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 14-20 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ponad 60 tysięcy na stypendia i nagrody dla sportowców

› Społeczeństwo ponad rok temu    27.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 2 / 100%
A A A
Laureaci stypendium na 2019 r., przyznanego przez burmistrza Gostynia Laureaci stypendium na 2019 r., przyznanego przez burmistrza Gostynia  fot. Urząd Miejski w Gostyniu

Burmistrz Gostynia w ubiegłym tygodniu przyznał stypendia sportowe oraz nagrodę za uzyskany wynik sportowy 29 zawodnikom reprezentującym różne dyscypliny sportowe. Łącznie na ten cel przeznaczono ponad 25 tys. zł.

Nagrody i stypendia rozdano 23 stycznia w sali konferencyjnej gostyńskiego ratusza. Wręczali je zastępca burmistrza Gostynia Grzegorz Skorupski oraz wiceprzewodniczący rady miejskiej Mikołaj Jackowiak. Nagrodę w wysokości 2 000 zł otrzymała też Zofia Stachowiak - zawodniczka Stowarzyszenia Klubu Sportowego Sporty Walki Gostyń, za zajęcie 1 miejsca podczas Mistrzostw Europy juniorek w boksie.

ZOBACZ TUTAJ dlaczego w Pudliszkach żużlowcy trenowali na lodzie?

W 2019 roku, w sumie, pieniądze z budżetu gminnego (łącznie z nowymi laureatami z 23 stycznia) otrzymało 45 zawodników (w tym 16 zawodników ma kontynuację stypendium z 2018 r.), na łączną kwotę 62 850 zł. Wysokość stypendium zależy od osiągnięć i kategorii, w jakich zawodnicy reprezentują drużynę czy gminę Gostyń. - W zależności od wyników, czy to jest mistrzostwo czy puchar Polski, czy są to juniorzy, czy seniorzy. Wszystko jest opisane w uchwale i regulaminie - wyjaśnia Adam Waleński z wydziału oświaty gostyńskiego magistratu. Kwoty stypendiów mieszczą się w przedziale od 100 do 600 zł miesięcznie, wypłacane są raz na kwartał. Najliczniejszym zespołem, któremu przyznano stypendium jest ekipa piłkarska Stowarzyszenia Gostyński Futsal. Każdy z wymienionych niżej zawodników będzie otrzymywał miesięczne stypendium.

Dla porównania - w roku 2018 stypendium zostało przyznane 47 zawodnikom na kwotę 90 560 zł.

 

W mijającym tygodniu stypendium odebrali:

- Dominik Poznański (Uczniowski Klub Sportowy „Kaniasiatka”) za zajęcie 5 miejsca podczas Mistrzostw Świata do lat 19 w siatkówce plażowej (Nanjing Chiny, 10-15.07.2018 r.), 9 miejsca podczas Mistrzostw Europy do lat 20 w siatkówce plażowej (Anapia Rosja, 28.06.2018 – 01.07.2018 r.), przynależność do Kadry Narodowej Mężczyzn w Siatkówce Plażowej.
- Julia Chuda (KS AZS AWF Wrocław) za zajęcie 7 miejsca podczas Mistrzostw Polski U-23 w rzucie oszczepem (Sieradz 30.06.2018 r. do 01.07.2018 r.), 10 miejsca podczas Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem (Lublin 20-22 lipca 2018 r.), 4 miejsca podczas Akademickich Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem (Łódź 19-20.05.2018 r.).
- Julia Biskup (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”) za zajęcie 6 miejsca w jeździe na czas parami, podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym (Golczewo, 06.10.2018 r.).
- Zofia Stachowiak (Stowarzyszenie Klub Sportowy Sporty Walki Gostyń) za zajęcie 1 miejsca podczas Mistrzostw Europy juniorek w boksie  (Anapia Rosja, 16.10.2018 r.).
- Zuzanna Jankowiak (Stowarzyszenie Klub Sportowy Sporty Walki Gostyń) za zajęcie 3 miejsca podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie  (Wałcz, 03-07.10.2018 r.).
- Zofia Picz (UKS Jedynka Kórnik) za zajęcie 1 miejsca podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych w konkurencjach nieolimpijskich (Pruszków, 11-14.10.2018 r.), 2 miejsca podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym - sprint, kategoria junior młodszy (Pruszków 30.07.2018 r. do 02.08.2018 r.), 1 miejsca podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym – sprint drużynowy, kategoria junior młodszy (Pruszków 30.07.2018 r. do 02.08.2018 r.).

- Marta Maciejewska (Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy AMBER Kalisz) za udział w rozgrywkach ligowych na szczeblu II ligi seniorek (Polska Liga Piłki Siatkowej).
- Agata Olejniczak (Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy AMBER Kalisz) za udział w rozgrywkach ligowych na szczeblu II ligi seniorek (Polska Liga Piłki Siatkowej).
- Karolina Przybylak (UKS MRÓZ Jedynka Kórnik) za zajęcie 3 miejsca podczas Mistrzostw Polski w kolarskie torowym U23, konkurencja scratch (Pruszków, 20-21.10.2018 r.).
- Karol Olejniczak (TechniSat EMS SMS Olimp Oborniki Śląskie) za udział w rozgrywkach ligowych na szczeblu III ligi seniorów (Polska Liga Piłki Siatkowej).
- Patryk Michalczyk (TechniSat EMS SMS Olimp Oborniki Śląskie) za udział w rozgrywkach ligowych na szczeblu III ligi seniorów (Polska Liga Piłki Siatkowej).
- Katarzyna Kiestrzyńska (Gminny Ludowy Klub Sportowy „BARYCZ”) za udział w rozgrywkach ligowych na szczeblu III ligi seniorek (Polska Liga Piłki Siatkowej).

poza tym ekipa piłkarska Stowarzyszenia Gostyński Futsal za udział w rozgrywkach ligowych na szczeblu II ligi seniorów (Polska Liga Futsalowa):
Michał Dudka, Piotr Frąckowiak, Dawid Kolan, Michał Kubeczka, Sławomir Kuzia, Dariusz Łagoda, Tomasz Majchrzak, Mateusz Matysiak, Tomasz Nojman, Bartosz Pietrzyk, Robert Przewoźny, Krzysztof Seiffert, Bartłomiej Staryczenko, Mariusz Szymaniewicz, Artur Twardowski, Karol Wojciechowski, Rafał Wolsztyniak
 

zdjęcia UM Gostyń

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ !!!
  ponad rok temu ocena: 60%  5
  Cierpliwości. Futsall dostał stypendium pierwszy i ostatni raz. Cwaniaki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ piotr
  ponad rok temu ocena: 50%  4
  Do rodzica , ci Panowie pracują do piatku , a w sobote lub niedzielę po wygranym lub przegranym meczu muszą sie zabawić . Czyli jak się bawi najlepiej ?? Jak Ci postawią , a tak właśnie można nazwać dotację z Urzędu dla Futsall. Chociaż Pan trener by zrezygnował z dotacji , ale jak się należy to brać !!! Ino brać !! Do zobaczenia na Derbach 16/02/2019 , mam nadzieje że Poniec górą
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dzieciak komputerowy
  ponad rok temu ocena: 40%  3
  Na dzieciaki wydają 35 mln (oświata) plus 3 mln na sport. Wiec panie rodzicu jak widać argument chybiony.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kibic
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  35 mln na dzieciaki czy wypłaty dla nauczycieli?????.
  ~ Rodzic
  ponad rok temu ocena: 75%  1
  Gostyński Futsal dopiero co wystartował w niby II lidze, a jego zawodnicy już dostali stypendia - za co????. Wszyscy zawodnicy grający w tym zespole pracują i 150 PLN miesięcznie na pewno podreperuje ich budżet domowy. Lepiej to pieniądze przeznaczyć na dzieciaki aby nie siedziały w domach przed komuterami. BRAWO BURMISTRZ GOSTYNIA.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji