Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Porównaj składki, wybierz korzystną ofertę

7 miesięcy temu    8.10.2018
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Korzystne OC – marzenie każdego kierowcy. Niemożliwe do realizacji? Skądże znowu! Żeby osiągnąć cel i kupić obowiązkowe ubezpieczenie w najlepszej możliwej cenie, wystarczy porównać wysokość składki w różnych towarzystwach. Jak to zrobić i dlaczego to takie ważne?

R E K L A M A

 

Porównanie OC – klucz do taniego ubezpieczenia

Specyfika OC powoduje, że do znalezienia najlepszej polisy wręcz niezbędne jest porównanie ofert dostępnych na rynku. Dzieje się tak, ponieważ ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obligatoryjne dla każdego auta – jeżeli go nie wykupisz dla swojego samochodu, musisz się liczyć z karami. Wysokość grzywien, podobnie jak warunki OC, są ustalone ustawowo. To z kolei oznacza, że zmieniać je mogą wyłącznie parlamentarzyści, a towarzystwa ubezpieczeniowe muszą sprzedawać OC z takim samym zakresem ochrony.

Powyższy akapit pozwala stwierdzić, że nie liczy się to, gdzie ani za ile kupisz OC – ważne jest, żebyś w ogóle je posiadał. Czy zapłacisz za nie 500 zł, czy 2500 zł, to nie ma znaczenia, bo i tak zawsze otrzymasz identyczną polisę. Problem w tym, że poszczególne towarzystwa oferują różne ceny, również dla tego samego kierowcy. Zadanie ubezpieczającego polega wobec tego na znalezieniu możliwie taniej polisy, a to wymaga porównania cen w wielu towarzystwach. Poniżej dowiesz się, w jaki sposób porównywać OC.

Jak porównywać OC

Istnieją dwie skuteczne metody porównywania OC: za pomocą internetowej porównywarki lub przy wsparciu agenta ubezpieczeniowego. Omówmy każdą z nich.

Zacznijmy od porównywarek internetowych, których przykładem może być kalkulator OC - kalkulator-oc-ac.auto.pl. Tego rodzaju strony WWW zbierają oferty wielu towarzystw i umożliwiają ich sprawne porównanie. Aby je wykonać, należy przygotować dowód rejestracyjny w celu spisania danych dotyczących auta, które następnie trzeba wpisać w specjalnym formularzu. Oprócz tego należy podać także informacje dotyczące właściciela lub właścicieli pojazdu, jak np. wysokość zebranych zniżek, wykonywany zawód, stan cywilny, rok urodzenia czy miejsce zamieszkania. To wszystko – po wypełnieniu formularza zostaje wygenerowany ranking z ofertami OC pogrupowanymi od najtańszej do najdroższej.

Jeśli niezbyt dobrze radzisz sobie technologiami internetowymi, możesz udać się do agenta lub agencji ubezpieczeniowej, aby tam wykonano za Ciebie analogiczne porównanie jak w porównywarce internetowej. Gdy kończy się ważność Twojego OC, pamiętaj jednak nie tylko o porównaniu ofert, ale również o zweryfikowaniu towarzystwa, w którym zamierasz wykupić ubezpieczenie. Przed opłaceniem polisy koniecznie sprawdź opinie o Aviva, PZU, Warcie, AXA czy dowolnej innej firmie, której chcesz zaufać.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A
R E K L A M A