Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Portrety dyrektorów odsłonięto. Ekspres czeka na rozpakowanie

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    10.10.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Biblioteka publiczna w Gostyniu uczciła 70 urodzinyBiblioteka publiczna w Gostyniu uczciła 70 urodziny fot. A. Fajczyk

Niezwykły jubileusz obchodzi Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu. W tym roku mija 70 lat działalności instytucji. Dziś odbyło się uroczyste spotkanie z okazji urodzin, na którym obecni byli przyjaciele biblioteki: włodarze i radni (gminni i powiatowi), urzędnicy, członkowie organizacji, współpracujących z placówką, dyrektorzy gminnych szkół oraz bibliotek z sąsiednich gmin.

Obecny dyrektor Przemysław Pawlak (na stanowisku od 4 miesięcy), a także były szef Paweł Hubner oraz pracownicy instytucji odebrali mnóstwo serdecznych życzeń, gratulacji i podziękowań za zaangażowanie w dynamiczny rozwój gostyńskiej książnicy. Goście podkreślali, jak przyjaznym i otwartym miejscem jest biblioteka. Włodarze Gostynia wraz z radnymi ufundowali dla z okazji urodzin biblioteki niecodzienny prezent - profesjonalny ekspres do kawy. Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, zaznaczył, że urodzinowy podarunek nie jest przypadkowy. - Gdy nowym dyrektorem został Przemysław Pawlak miał ciekawą wizję, aby ten wyremontowany budynek, ze świetnymi ludźmi, którzy tutaj pracują, w jakiś sposób uzupełnić. Miał taki pomysł, aby biblioteka kojarzyła się z najlepszą kawą w mieście, żeby można było tutaj niedrogo lub zupełnie za darmo otrzymać świetnej jakości kawę. Kilka tygodni temu przypomniałem dyrektorowi, że jubileusz jest najlepszym momentem, aby pomysł wprowadzić w życie - powiedział Jerzy Kulak, zanim wręczył sprzęt do przyrządzania aromatycznego napoju.

Podczas uroczystości uhonorowano byłych dyrektorów Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Na ścianie sali odczytów wisiały dotychczas portrety 2 dyrektorów Stefana Markowskiego i Piotra Laurentowskiego. Z okazji 70. urodzin do zbioru dołączyły dwa kolejne - Pawła Hubnera i Marianny Giery. - To jest wzruszająca niespodzianka - taka, że niemal powaliła mnie z nóg - skomentował były dyrektor gostyńskiej książnicy. Obrazy wykonała Wanda Gostyńska - artystkaktóra,  pracuje w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Goście wraz z pracownikami instytucji wznieśli toast za pomyślność instytucji, czytelników i za rozwój czytelnictwa w Gostyniu. Późnej zostali zaproszeni na koncert akustyczny w wykonaniu grupy Enssemble Del Passato. Dla uczestników urodzinowego spotkania przygotowano też poczęstunek.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A