Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Postępowanie dyscyplinarne wobec policjanta

› Aktualności ponad rok temu    31.08.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 28 ocen 6 / 83%
A A A
Tydzień temu Tydzień temu "na pasach" policjant potrącił nastolatka fot. arch. Życia Gostynia/A.Fajczyk

Piotr Gorynia, komendant gostyńskiej policji polecił wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza, który kierował służbowym wozem, 23 sierpnia, w momencie potrącenia nastolatka z rowerem na przejściu dla pieszych.

- Taka jest u nas procedura. Działamy dwutorowo – „w sprawie” w prokuraturze toczy się postępowanie karne, swoim torem toczy się postępowanie dyscyplinarne – tłumaczy komendant KPP w Gostyniu. Radiowozem kierował policjant z pięcioletnim stażem pracy w gostyńskiej komendzie. Jego nerwowe zachowanie na miejscu zdarzenia bardzo oburzyło głównego świadka potrącenia. Izabela Łada, która mieszka przy ul Poznańskiej (położonej w ciągu drogi wojewódzkiej 434, na której doszło do zdarzenia) jest przekonana, że policja jechała dość szybko, bez włączonego sygnału dźwiękowego. - Kierowca radiowozu palił papierosa, wyszedł z samochodu, obszedł go. Dzwonił gdzieś, wyzywał, krzyczał, że uderzył w kogoś (...). Nie dziwiłabym się, gdyby to był zwyczajny kierowca, ale funkcjonariusz policji, służba publiczna, tak bez opanowania? Byłam zszokowana tym, co się stało, byłam zszokowana zachowaniem policjanta. Zamurowało mnie na chwilę. Słyszałam, że policjant krzyczy i powoli zaczęło do mnie docierać, że chyba radiowóz uderzył w tego chłopca (...) – mówi główny świadek.

Co jeszcze oburzyło mieszkankę Gostynia podczas zdarzenia na „pasach”? Jak do zachowania policjanta odnosi się komendant Piotr Gorynia? Czytaj w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (29)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 83%  29
No właśnie, a co z wersją zdarzenia w/g poszkodowanego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegi
ponad rok temu ocena: 83%  28
kiedy portal skontaktuje się z poszkodowanym i wysłucha i opublikuje jego wersję ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rowerzysta
ponad rok temu ocena: 63%  27
Może dwie rzeczy odnośnie szacunku: 1. Policjant, funkcjonariusz policji itd, ale nie |pies" 2. Poszkodowany, rowerzysta itd ale nie "gówniarz" Zdarzenie drogowe, jeżeli rowerzysta był na pasach dla pieszych i prowadził rower to wina bezwzględna policjanta. Jeżeli był na przejeździe rowerowym to również wina policjanta, jeżeli jechał rowerem przez przejście dla pieszych wina rowerzysty. Art. 53. 2 Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych..... Art. 13.1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem. - Resumując, pieszy to święta krowa na pasach, natomiast radiowóz nawet na bulajach już nią nie jest.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EinZweiDrei
ponad rok temu ocena: 17%  26
WRD Gostyń; (Gdzieś na bocznej drodze w Powiecie Gostynskim) -"Te, Mietek ale nuda niee?" -"Nawet mi nie gadaj Staszek, Eeei.. mam pomysł.. Wejdź na gostyńską, będziemy bronić Pietrka w komentarzach co tego dzieciaka potrącił, przecie Pietrek wcale niewinny.."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sprawiedliwy
ponad rok temu ocena: 43%  25
Niech policjant przestanie się bronić kiepskimi wpisami. Miejmy tylko nadzieję, że Wy czyli Media doprowadzicie do zatrzymania mu prawa jazdy bo zwykły śmiertelnik miałby zatrzymane z całą pewnością. Policjant nie zachował szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych, z relacji świadków jedyna kwestia łagodząca dla niego to użycie błysków co nie zmienia faktu że nie jest królem drogi. Ponadto nawet jeśli wjechalby rowerem na przejście to nie znaczy że można go potrącić...a co jeśli na przejścia wjechałby niepełnosprawny albo mama z wózkiem..Dlatego nie ma tłumaczenia, wszystko na niekorzyść policjanta niestety. Uderzyć się w pierś i oddać prawo jazdy. Media proszę dopilnować tej kwestii. Społeczeństwo będzie obserwować sprawiedliwe posunięcia i tylko takie !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Xxxx
ponad rok temu 24
Adaś to ty ?
~ Sebuś
ponad rok temu ocena: 78%  23
A co bronić też już się nie wolno. Taki jesteś sprawiedliwy.
~ do Zbulwersowany
ponad rok temu ocena: 0%  22
Znizę się do twojego (celowo małe t)może jestes rodziną psa jak świadek gowniarza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qqq
ponad rok temu ocena: 100%  21
Nie kłam ty już bardziej nie możesz się zniżyć
~ lucek
ponad rok temu ocena: 38%  20
Widać że duże zainteresowanie tą sprawą, ale większość co broni policjanta to psy piszą, bo czy winny czy nie winny, prawko wzięte musi mieć. bo tak jak jest w życiu, przeciętniak by miał zabrane, a teraz wielce trwa postępowanie. Jak bym ja to zrobił, to by mnie zlali.Potem dziwi się policja, że nie ma zaufania i szacunku. Naprawdę, to co się dzieje w policji to szczyt, szczytów, gówno na Mount Everest.robią co chcą. Więcej rodziny do policji to będzie OK.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do lucek
ponad rok temu ocena: 80%  19
Zacznij szanować innych to może Ciebie też będą szanować
~ Komuch
ponad rok temu ocena: 83%  18
No widzisz lucek. Jak napisali o kombajniscie który nie ściągnął hederu przez co zginął człowiek to większość komentujących nie mogła zrozumieć dlaczego czepianie się rolników jeżdżących z hederem z przodu. Jak tu jest zdarzenie z udziałem policji to wszyscy pieją jednym głosem nie znając sytuacji że policjanta trzeba ukarać. Więc kto ma bronić gościa chociażby w komentarzach jak nie koledzy? Tego też nie wolno? Na szczęście nie od ciebie to zależy drobny cwaniaczku
~ taka ciekawstka
ponad rok temu 17
Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który wyjaśnił istotSąd przyznał, że zarówno rowerzystów jak i kierujących samochodami obowiązują te same przepisy o ruchu drogowym, to w przypadku kolizji w zdecydowanie gorszej sytuacji jest rowerzysta, co nakłada na kierującego pojazdem mechanicznym obowiązek zachowania większe ostrożności przy wyprzedzaniu, czy omijaniu rowerzysty, szczególnie gdy porusza się on nieprawidłowo. Sąd Apelacyjny stwierdził, że kierowca samochodu, mimo iż widział nieprawidłowo poruszającego się rowerzystę, nie zastosował sygnału dźwiękowego, aby ostrzec rowerzystę oraz nie zmniejszył prędkości. Jak wynika bowiem z przedstawionych opinii, gdyby wykonał te czynności i uważnie obserwował rowerzystę, to do wypadku prawdopodobnie w ogóle by nie doszło. Mając jednak na uwadze, że powód był niewątpliwie sprawcą wypadku oraz zasadę odpowiedzialności kierowcy samochodu na zasadzie ryzyka, Sąd Apelacyjny uznał, że przyczynie powoda do powstania szkody winno wynosić 50%
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tc 1
ponad rok temu 16
Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który wyjaśnił istotną kwestię dotyczącą odpowiedzialności za zdarzenie drogowe powstałe między kierującym rowerem a samochodem. Sąd Okręgowy przyjął bowiem, że kierujący samochodem osobowym odpowiada na zasadzie winy, gdy tymczasem w przypadku zderzenia pojazdu mechanicznego z rowerem podstawą odpowiedzialności posiadacza pojazdu w stosunku do poszkodowanego rowerzysty jest art. 436§ 1 w zw. z art. 435§1 k.c., ponieważ, mimo iż niewątpliwie doszło do zderzenia dwóch uczestników ruchu drogowego, to rower nie jest pojazdem mechanicznym wprawianym w ruch za pomocą sił przyrody.
~ taka ciekawostka 2
ponad rok temu 15
W sprawie chodziło o potrącenie rowerzysty, który poruszał się nieprawidłowo po lewej stronie drogi. Kierowca samochodu widząc tak jadącego rowerzystę zdecydował się jednak na manewr wyprzedzania prawą stroną drogi. Jadąca rowerem osoba w tym samym momencie postanowiła zjechać na prawą stronę i w taki sposób doszło do kolizji. Sąd Okręgowy uznał, że sprawcą zdarzenia drogowego był rowerzysta (został uznany za winnego), natomiast kierujący samochodem przyczynił się do kolizji, ponieważ nie zachował szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania oraz wyprzedał go z prawej strony.
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 64%  14
czy zabrano prawo jazdy policjantowi? bo normalny obywatel by je stracił na 3 miesiące
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Phuket
ponad rok temu ocena: 80%  13
jest przejście dla pieszych?- jest. Czy wtargnął czy tez prędkość była taka że się przeliczył? Policjant jechał na wypadek czy na kolizję? Jak zostałby potraktowany przecietny Kowalski po takim "wtargnięciu"?
~ do ja2
ponad rok temu ocena: 67%  12
zwykły szaraczek już chodziłby pieszo, nie zależnie czy by udowodniono czy tez nie,do rozprawy.
~ ja2
ponad rok temu ocena: 50%  11
Nie zabrano bo w niedziele autem jezdzil. Przeciez nic nikomu nie udowodniono jeszcze. Ludzie zastanowcie sie co piszecie. Sprawa jest w toku gląby ...
~ Phuket
ponad rok temu ocena: 27%  10
A za co ? Że gowniarz wtargnal na jezdnię a policja jechała na sygnałach ? Zastanów się czy jakby jechał do Ciebie na wypadek czy byś takie bzdury pisał. Normalne dziecko by ustąpiło pierwszeństwo. .. mógłby słuchawki zdjąć bo by słyszał !! Bo jakoś reszta ustąpiła pierwszeństwa
~ hmm
ponad rok temu ocena: 83%  9
Brawo Pani Łada za odwagę.Już po wpisach widać że nie będzie Pani łatwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 43%  8
Ta pani juz sama nie wie co mówi. Raz widziała na 200 procent a dziś w artykule przedstawia inną wersję
~ Zbulserowany
ponad rok temu ocena: 20%  7
A może Pani Łada kłamie bo jest rodziną (...) co wtargnal na jezdnię? A może ma pobudki osobiste by nie lubi policji* ? Hmm a za skladanie fałszywych zeznań grozi odpowiedzialność karna z art. 233 Kodeksu Karnego. Poza tym niech się Pani zdecyduje czy była bezpośrednim świadkiem zdarzenia czy jak zobaczyła radiowóz policyjny to się zainteresowała i obudzily wspomnienia z przeszłości
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbulserowany
ponad rok temu ocena: 27%  6
A może Pani Łada kłamie bo jest rodziną gowniarza co wtargnal na jezdnię? A może ma pobudki osobiste by nie lubiicji ? Hmm a za skladanie fałszywych zeznań grozi odpowiedzialność karna z art. 233 Kodeksu Karnego. Poza tym niech się Pani zdecyduje czy była bezpośrednim świadkiem zdarzenia czy jak zobaczyła radiowóz policyjny to się zainteresowała i obudzily wspomnienia z przeszłości
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hmm
ponad rok temu ocena: 40%  5
Prokurator kłamał że radiowóz jechał na sygnale na inne zdarzenie drogowe?Że policjanci kłamali to mogę zrozumiec , chcieli zrzucić winę na kogos innego.Kłamiący prokurator ????????????.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
ponad rok temu ocena: 20%  4
Policjant to też człowiek i tak samo się denerwuje jak każdy inny a fakt, że stało się to na służbie musiało emanować napięciem w czym rzecz ? powinien wyjść i skakać z radości ?. Podejrzewam, że nawet dla pasa to jest stres ogromny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 86%  3
Nazwisko świadka podane. , a czemu nie nazwiska tego policjanta! !????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 83%  2
"Kierowca radiowozu palił papierosa". W to wierzę bo sama widziałam jak jeżdża ulicami Gostynia i przy otwartym oknie w radiowozie, podczas jazdy dobrze się pali papierosy.... gdzie przykład?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 86%  1
No to jak to w końcu było? Nastolatek przeprowadzał rower, czy przejeżdżał nim po pasach? Radiowóz miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, czy tylko świetlne? Skoro jest naoczny świadek, to po co były w mediach różne wersje tego zdarzenia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A