Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pożar. Z tej stodoły nic już się nie uratuje [FILM]

› Aktualności ponad rok temu    16.07.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Strażacy wciąż walczą z ogniem w stodole w CzeluścinieStrażacy wciąż walczą z ogniem w stodole w Czeluścinie fot. A. Fajczyk

Wciąż trwa walka z ogniem, jaki pokazał się nagle w stodole, w jednym z gospodarstw w Czeluścinie (gm. Pępowo).

- Dyżurny w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu otrzymał informację z numeru 112 przed północą, że pali się stodoła. Tyle wiedzieliśmy. Po dojeździe pierwszych jednostek do Czeluścina okazało się, że cały budynek jest już w ogniu. Paliła się więźba dachowa, płonęły także baloty słomy i siana, zebrane w środku - informuje Marek Maśliński z KP PSP w Gostyniu, dowódca akcji.

Na miejscu przy gaszeniu pożaru pracują zawodowi strażacy z jednostek ratowniczo-gaśniczych z Gostynia oraz druhowie-ochotnicy z jednostek OSP w Babkowicach, Pępowie i Krobi.

- Na początku prowadziliśmy działania w obronie przed ogniem, na dwa budynki, znajdujące się po lewej i prawej stronie stodoły, które zagrożone były spaleniem. Później, kiedy dojeżdżały następne jednostki, pojawiła się możliwość podanie większej ilości wody, więc przystąpiliśmy do gaszenia pożaru. Niestety, jest to dość trudne. Budynek grozi zawaleniem - dodaje dowódca akcji.

Kilkadziesiąt minut po północy zawaliła się jedna ze szczytowych ścian. Jest niebezpiecznie. Do środka nie można wprowadzać ratowników, wciąż palą się baloty słomy i siana.

Budynek jest dość stary, otynkowany niedawno. -  Z tej stodoły nic już się nie uratuje. Wszystko jest objęte ogniem, dodatkowo piana przychodzi, aby on się nie rozprzestrzenił - stwierdza po godzinie od wybuchu pożaru Marek Maśliński.

Strażacy będą pracować przy gaszeniu pożaru do rana, a nawet przez całą niedzielę.

Właściciel gospodarstwa rolnego jest w szoku. Nie było go na miejscu, kiedy ze stodoły zaczął wydobywać się ogień. Pożar zauważyli prawdopodobnie sąsiedzi.

 

Więcej w następnym wydaniu „Życia Gostynia”

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Urban i Adela
  ponad rok temu 2
  Styrta sie poli koło linczoka
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MAN
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  Gdyby zadysponowano OSP Kowale Pańskie- a mają dużo wody - może udałoby się coś uratować.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji