Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Prace zakończone. Kierowcy się cieszą

› Aktualności ponad rok temu    29.08.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Wczoraj w Borku Wlkp. zakończyła się przebudowa drogi, przebiegającej przy targowisku miejskim. Powstała tam szosa z odwodnieniem, chodnikiem o szerokości sięgającej do 2 metrów, a także z barierkami i oświetleniem.

Prace rozpoczęto w połowie czerwca. Inwestycja miała zakończyć się 14 sierpnia, ale w trakcie wykonywania zadania wyniknęły prace dodatkowe – niektórzy właściciele posesji czy działek, leżących przy drodze składali na przykład wnioski o wydłużenie podjazdów. W ubiegłym tygodniu wykonawca – przedsiębiorstwo budowlano-handlowe z Jarocina położył warstwę ścieralną na jezdni. Założono oświetlenie i zamontowano barierki ochronne.

Realizacja inwestycji zakończyła się 28 sierpnia. Koszt prac w sumie wyniósł 551 000 zł, gmina Borek Wlkp. otrzymała na zadanie dofinansowanie z tzw. „schetynówki” w wysokości 270 000 zł. Z zakończenia inwestycji najbardziej cieszą się kierowcy. - Ta droga wbrew pozorom nie jest na uboczu i będzie odgrywała rolę łącznika boreckiej obwodnicy z ul. Zdzieską czy Koźmińską – mówi burmistrz Borku Marek Rożek.

 

Czytaj także o "dżungli" przy chodniku w Pudliszkach

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!