Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pracownicy mieli pokaleczone dłonie, a nawet rozcięte stopy

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    25.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 29 ocen 4 / 25%
A A A
Gostyń. Worki z odpadami segregowanymi należy związywaćGostyń. Worki z odpadami segregowanymi należy związywać fot. fotomontaż Z. Pacanowski

Mieszkaniec ul. Pionierskiej w Gostyniu zadzwonił do redakcji gostynska.pl oburzony tym, że firma odbierająca odpady zostawiła worki ze szkłem i makulaturą, które - zgodnie z harmonogramem - wystawił w poniedziałek (13 stycznia) przed posesją.

- Jest to problem, wynikający być może z niewiedzy mieszkańców albo też ze złej woli tych panów, którzy odbierają szkło i makulaturę. Wszyscy z ulicy wystawili te odpady. Ale pracownicy zbierający szkło i makulaturę przejechali, nie zabrali worów z odpadami. Rzucili tylko worki, które zawsze zostawiają po zabraniu śmieci i pojechali dalej. Ja się dowiedziałem od kolejnej ekipy, która jechała za nimi po odpady plastikowe, że poprzednicy zostawili szkło i makulaturę dlatego, że worki nie były zawiązane - relacjonował mieszkaniec Gostynia.

- Dla panów, którzy odbierają plastiki jest bez znaczenia, czy żółty worek jest zawiązany, czy tylko ściągnięty. Ale pozostali pracownicy firmy odbierającej chyba chcą być świętsi od papieża, bo worki ze śmieciami zostawili - dodał pan Zenon.

Zaznaczył, iż cała ulica - przynajmniej Pionierska - miała nieodebraną makulaturę i szkło, a worki przez cały dzień stały na chodnikach. W tym przypadku - jego zdaniem - ze strony pracowników wystarczyło grzeczniejsze zachowanie. - Można było zwrócić uwagę mieszkańcom i wyjaśnić o co chodzi, poprosić, aby następnym razem worki były zawiązane - sugerował mieszkaniec ul. Pionierskiej.

Zastanawiał się, co przez miesiąc mieszkańcy będą robili ze szkłem i makulaturą. - Obawiam się, że papier będą po prostu palić - powiedział. Dzieląj się swoimi obserwacjami zwrócił uwagę, że zasady odbierania śmieci w Gostyniu i sąsiednich gminach, należących do KZGRL różnią się od obowiązujących w innych miejscowościach.

- W wielu miastach oczywiste jest to, że pracownicy firmy wywożącej wyjmują wprost z kubłów worki z odpadami i wkładają następny. A tutaj ludzie wystawiają worki na chodnik - co jest głupotą jakąś, bo chodnik nie powinien być zatarasowany odpadami - powiedział pan Zenon.

Nieporozumienie przy odbieraniu odpadów z ul. Pionierskiej w Gostyniu próbowaliśmy wyjaśnić w gostyńskiej bazie jarocińskiej spółki ZGO NOVA. Z informacji, jaką udało nam się uzyskać wynika, że mieszkańcy nie doczytali instrukcji uwzględnionej na nowych harmonogramach odbioru odpadów. Od 2020 r. worki ze szkłem należy wiązać.

- Jest taka informacja na harmonogramach, zmieniliśmy zasady dla bezpieczeństwa. Mieliśmy kilka wypadków w pracy, gdzie doszło do rozcięcia dłoni, rąk, nawet zdarzyło się rozcięcie stopy. Z tego względu chłopaki worków ze szkłem, które są wypełnione po brzegi, nie zabierają - wyjaśnił Mateusz Michalski.

Sam był zaskoczony, że pracownicy nie odebrali makulatury. - O papierach nie było mowy, tylko o workach ze szkłem - dodał. Zdaje sobie sprawę, że właściciele posesji spoglądają tylko na datę odbioru śmieci w harmonogramach i nie czytają pozostałych informacji, napisanych małym drukiem.

Eugeniusz Karpiński, szef Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego przypomina - właściciel nieruchomości, który uważa, że niesłusznie nie odebrano mu odpadów, zawsze ma prawo zgłosić reklamację do KZGRL.

- Rozpatrzymy ją. Mamy zapisy kamer, GPS-ów, dopuszczamy też tłumaczenie firmy wywozowej, dlaczego nie odebrano śmieci. Jeśli uznamy, że nie było powodów do pozostawienia śmieci przed posesją, zgodnie z umową firma zostanie ukarana - wyjaśnia Eugeniusz Karpiński.

+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (29)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wujek
miesiąc temu 29
Filtron to patologia menelstwo takie tam pracuje że np. znęcali się nad tobą w jakieś firmie mobbing i skur... żeby cię zniszczyć , z tej firmy gdzie był mobbing i prześladowanie uciekłeś do filtronu , To w filtronie odwracają pojęcia osoba która się nad tobą znęcała dajmy kierownik był z Gostynia to w filtronie wszystko obrócą odwrotnie , to ty się znęcałeś w tamtej firmie i zwolniłeś jakiegoś kolesia. a ten co się znęcał nad tobą jest bez winy . Tak że wychodzi że znęcali się nad tobą w firmie Z zwolnili cię za jakieś wymyślone historię to przychodzisz do pracy do filtronu i chcą cię pobić krzyczą na ciebie że to ty się znęcałeś Nic dziwnego żę wiele osób w filtronie do psychiatrów chodzi. Bo nikt tego nie może zrozumieć , jak to możliwe że chcieli cię w jakieś firmie doprowadzić do samobójstwa a ty uciekłeś z tej firmy ,to w filtronie chcą żebyś się zabił. Najlepsze jest to że jak się w Filtronie poskarżysz na mobbing to zaraz cię zwolnią za coś innego ,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wujek
miesiąc temu ocena: 100%  28
W filtronie brygadziści osobnicy w czewonych spodniach zwani czerwonymi gaciami , mają klucze od szafek pracowników i notorycznie przeszukują szafki pracowników ryją w tych szafkach codzienni , powiem że to są metody sbeków , a co jak komuś nasypią trucizny albo ukradną pieniądze z portfela kto ich zna wie że to patologia i manele zajmujący się pomawianiem pracowników że kradną ćpają i piją żeby im mniej płacić i zrobić z nich idiotów , a wszystko po to żeby pracownicy robili za grosze a oni mieli kupę kasy , to ludzie którzy dla pieniędzy wszystko powiedzą i zrobią , często z wyrokami albo dzieci Sbeków uczone od dzieciństwa sbeckich sztuczek niszczenia ludzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zzzz
2 miesiące temu ocena: 100%  27
Święta racja obsługa to porażka istna samowola pracowników zero dyscypliny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
2 miesiące temu ocena: 100%  26
Firmy niemieckie w Gostyniu to obozy pracy gnają do pracy brygadziści w czerwonych spodniach zwanych też czerwonymi gaciami i kierownicy psychopaci tylko na awansach im zależy i żeby skłócić pracowników żeby wyszło że pracownicy to złodzieje a dzięki temu że złodzieje to nie trzeba im płacić sami sobie ukradną, to mogą robić za grosze , najgorsze jest to obrabianie dupy za plecami przez brygadzistów , robią z człowieka idiotę i o to im chodzi bo idioci mają robić i mało zarabiać , albo alkoholika albo że bierzesz coś jakieś narkotyki wszystko żeby zniszczyć człowieka , niszczenie ludzi to ich specjalność na tym to polega żeby upodlić i zrobić z człowieka wariata , a robi się z człowieka wariata po to by mu mało płacić najlepiej wcale i żeby pracował ponad siły , a oni biorą kasę a ty po po pracy w takiej firmie masz tylko obrobioną du.. pomówieniami i nic więcej , po za tym niszczenie ludzi sprawia im przyjemność bo to psychopaci a im to sprawia przyjemność zniszczyć człowieka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Za co
2 miesiące temu ocena: 100%  25
Są takie miejsca gdzie panowie worków nie zostawiają. Właściciel posesji musi jeszcze worki sobie kupić. Ja się pytam za co ja płacę takie pieniędzy. Czy inflację mamy 100%? To jest zwyczajny skok na kasę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biskupian
2 miesiące temu ocena: 94%  24
Panowie życia i śmierci, o pierdołe sie czepiają, nie zabierają,ale jak w łapę dostawali za branie wszystkiego to nie pamiętają i nie przeszkadzalo niedociągnięcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radio
2 miesiące temu ocena: 11%  23
Jakby nie unieważniony przetarg to byś durniu 35 zł płacił od osoby. Skąd się biorą aż takie głąby na tym świecie. Ludzie myślcie trochę. To naprawdę nie boli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafal
2 miesiące temu ocena: 100%  22
Tutaj durniu chodzi o poziom obslugi firmy odbierajacej smieci.
~ John
2 miesiące temu ocena: 100%  21
Pracownicy tej firmy to co drugi pijak a kierownik cwaniak z Jarocina. Zenada ta firma. A ten prezes kzgrl to poraszama przetarg kazdy uniewazniony ta sprawa smierdzi niech ktos sie tym zainteresuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rudy 102
2 miesiące temu ocena: 12%  20
Ludzie nauczeni wygody, wymagacie wszystkiego, wszystko wam się należy ale ciężko śmieci posegregowac i wystawić według harmonogramu Banda nieudaczników, Pokolenie matołów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lepiej lysy niz rudy
2 miesiące temu ocena: 88%  19
Chyba pracownik sie odezwal
~ Czytelnik
2 miesiące temu ocena: 100%  18
Tak jak wyżej jak kosz wleci na ulicę i będzie wypadek to kto za to odpowiada? Albo jak nie wezmą worka ze swojej winy i jakieś dziecko się przetnie? Prosiłbym o odpowiedź kto w takiej sytuacji odpowiada ? Pozdrawiam czytelnik
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Magda
2 miesiące temu ocena: 97%  17
Proponuje zmienić cala ekipę pracująca przy wywózkę odpadów to jest szczyt chamstwa co oni wyprawiaja kubly z ostawiaja na skraju chodnika lekki podmuch wiatru i kosz znajdzie się na ulicy zwracanie im uwagi nie skutkuje po prostu oblewają sprawę .Zachowanie jakoby pracowali za kare
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bolo
2 miesiące temu ocena: 100%  16
Ludzie dziwię się naszym władzą, że na takie chamstwo i złodziejstwo pozwalają. Wystąpić z KZGRL bo to banda złodziei uruchomić regionalna firmę z Gostynia i przede wszystkim opłata od pojemnika a nie od osoby.
~ .....
2 miesiące temu ocena: 97%  15
Odnosze dokladnie takie samo wrazenie. Zwracalem uwage , pisalem skargi,dzwonilem w koncu nadarlem ryja na tego ich kierowniczka .nastepnym razem chyba ..... to bylaby grozba karalna wiec nie dam im satysfakcji.pozdrawiam serdecznie odbierajacych odpady zmiencie podejscie albo prace .
~ .....b
2 miesiące temu ocena: 100%  14
Odnosze dokladnie takie samo wrazenie. Zwracalem uwage , pisalem skargi,dzwonilem w koncu nadarlem ryja na tego ich kierowniczka .nastepnym razem chyba ..... to bylaby grozba karalna wiec nie dam im satysfakcji.pozdrawiam serdecznie odbierajacych odpady zmiencie podejscie albo prace .
~ Poli
2 miesiące temu ocena: 100%  13
A jak z pojemnika na odpady zmieszane wystaje worek to wyrzucają obok, dookoła bałagan, worki z plastikiem rozgrywają i zostawiają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klient=śmieć
2 miesiące temu ocena: 97%  12
Największą porażką jest ten gościu z KZGRL, zwany prezesem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niko
2 miesiące temu ocena: 100%  11
Dla nas takie zasady i takie stawki, a panowie którzy odbierają śmieci nie mają żadnych zasad. Trzaskają koszami, co chwila kosz pęknięty w innym miejscu, zostawiają kosze na środku wjazdu na posesję lub na środku chodnika, tak że przejścia nie ma, kopią worki lub rzucają nimi. Po prostu robią co chcą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hejka
2 miesiące temu ocena: 100%  10
Teraz się robi jakaś mafia która chce zarabiać na śmieciach niebotyczne pieniądze. Ludzie zaczną się wymeldowywać i wywozić śmieci do lasu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ile
2 miesiące temu ocena: 18%  9
Przestańcie już biadolić bo się tego już słuchać nie da . Pokolenie pińcet plus co im się wszystko należy za darmo. Macie stosować się do zasad i koniec! Macie mieć odpowiedniej wielkości kosze. Macie odpowiednio segregować. Macie zawiązywać worki. Macie wystawiać kosze w odpowiednie miejsca w określonym terminie. I koniec dyskusji roszczeniowcy. A jak się nie podoba karać takich mandatami za każdym razem. Nauczą się śmieciarze porządku. I sami będą do Goli swoje śmierdzące śmieci zawozić. Koniec skamlenia. Ile można przeżywać , że w całym kraju są nowe zasady by ten kraj przesłał wreszcie topić się we własnych śmieciach (odchodach). A jak się nie podoba to wyprowadzka do Bangladeszu. Tam będziecie we własnych śmieciach mieszkać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
2 miesiące temu ocena: 100%  8
Komuna im w d.. poprzewracała
~ Normalny
2 miesiące temu ocena: 79%  7
Jesteś bardzo inteligentny , chyba sam uchwalales ta ustawę aby była tak bezsensowna jak twoja wypowiedź. Po co były budowane sortowanie du.niu jeden i ludzie nie musieli sortować odpadów i płacili za wywóz odpadów, teraz sortuj płacą jeszcze więcej i jeszcze robicie sztuczne problemy z odbiorami. Normalnie w du.ach wam się poprzewracało. Nie umiecie , nie chcecie to na wagony do ręcznego rozładunku zapraszam tam nauczycie się pracy i odpowiedzialności.
~ TOMASZ
2 miesiące temu ocena: 100%  6
A jeśli w koszu na odpady zmieszane nie ma miejsca to co zrobić? W w leszczynskim Regionie mamy worku segregowane i wszystkie są zawiazywane
~ Hej ziom
2 miesiące temu ocena: 100%  5
Bujaj sie cw3lu
~ Gtv
2 miesiące temu ocena: 100%  4
To co wyprawiają ci panowie co zbierają śmieci to kpina a o firmie już nie wspomnę. Będą cały czas problemy z nimi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olek
2 miesiące temu ocena: 100%  3
Nowa era dziennikarstwa za wszelka cenę bronimy prezesów po co interwencje skoro i tak laurki dla wladzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Reklamacja
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Oto ich reklamacja :W razie zaistnienia kolejnej sytuacji , o której Pan piszę, proszę o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta pod nr.... zlewka totalna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fffff
2 miesiące temu ocena: 98%  1
Oni zostawiaja worki? To chyba kpina rzucaja na posesje jak psom. Ta firma to kpina i trzeba sobie wyraznie powiedziec dziekujemy i won.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji