Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pralka ładowana od frontu – ozdoba łazienki, czy zabudowana w szafce?

› Dom 9 miesięcy temu    23.01.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Nie wiesz jakie kryteria powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze pralki? A może wydaje Ci się, że to prosty wybór, wystarczy zdecydować się na rozmiar urządzenia? W naszym artykule przedstawimy najważniejsze parametry, na podstawie których warto kupować duże AGD do swojego domu.

Pralka wolnostojąca czy do zabudowy?

Oferta wielu producentów jest rozbudowana. Znajdziesz w niej pralki wolnostojące ładowane od frontu i pralki do zabudowy. Nie możesz sobie wyobrazić zabudowanej pralki? To dobre rozwiązanie w mieszkaniach, w których chcesz uzyskać gładką powierzchnię szafek i zależy Ci na jednolitym kolorze wszystkich elementów armatury. Przy pralkach do zabudowy ważne jest dokładne wymierzenie przestrzeni, jaką dysponujesz. Jeżeli pomylisz się o kilka centymetrów, Twój pomysł na zabudowanie urządzenia AGD może spalić na panewce.

Najważniejsze parametry w pralkach

Bez względu na to, czy wybierzesz pralkę do zabudowy czy wolnostojącą, warto byś wiedział, na co zwrócić uwagę podczas tego ważnego zakupu.

Ładowność bębna

Ładowność idzie w parze z rozmiarem pralki. Jeżeli masz małą łazienkę, to możesz się pokusić o jedną z najmniejszych pralek, która liczy jedynie 3 kg ładowności. Natomiast jeżeli potrzebujesz pralki, która w jednym cyklu wypierze do 10 kg odzieży to na pewno, znajdziesz odpowiedni model dla siebie. Sprawdź oferty na pralki w sklepie. Te największe i najbardziej pakowne pralki z pewnością będą przydatne w rodzinach, w których często pierze się duże kołdry, poduszki czy koce.

Klasa energetyczna

Zużycie roczne prądu odczytuje się z klasy energetycznej od A do G. Warto wiedzieć, że zużycie energii elektrycznej na jeden cykl prania przy pralkach z klasy energetycznej A jest równe 0,85 KWh, natomiast piorąc w ten sam sposób w pralce z klasy energetycznej C, zużycie energii elektrycznej jest równe 1,25 KWh.

Efektywność prania

Stopień skuteczności prania oznaczany jest w taki sam sposób, jak klasa energetyczna: od A do G. Klasa A oznacza najlepszą i największą efektywność prania. Wskaźnik efektywności prania należy rozumieć: „jak czyste będzie Twoje pranie po wyjęciu z bębna”. Wskaźnik powyżej 1,03 oznacza najwyższą klasę efektywności prania.

Funkcje

Funkcje i programy znajdziesz w każdej pralce. To właśnie dzięki podsystemom elektronicznym możesz uruchomić odpowiedni program i nastawić cykl prania. W większości modeli masz do dyspozycji osobne programy dedykowane delikatnym materiałom, wełnie i syntetykom. Wśród bardziej popularnych programów jest ten najkrótszy, który służy do odświeżenia odzieży. Dla rodzin z małymi dziećmi przydatne będą programy comfort, pranie Bio i program antybakteryjny, które pozwolą na odpowiednią dezynfekcję ubrań niemowląt. To tylko niektóre funkcje w pralkach. Warto zapoznać się kompleksowo z programami i funkcjami, które dedykowane są dla odpowiedniego modelu, gdyż dzięki temu z łatwością podejmiesz decyzję.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!