Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Prezent od ministra edukacji. Pierwszy po 23 latach

› Społeczeństwo› Edukacja ponad rok temu    31.12.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Krobia. Magdalena Andrzejewska - laureatka nagrody MInistra Edukacji NarodowejKrobia. Magdalena Andrzejewska - laureatka nagrody MInistra Edukacji Narodowej fot. A. Fajczyk

Magdalena Andrzejewska, nauczycielka z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi, otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. To wspaniały prezent pod choinkę - także dla szkoły, zwłaszcza, że jest to pierwsza nagroda dla przedstawiciela tej placówki po 23 latach.

Uroczystość wręczenia tego typu wyróżnień pedagogom ze szkół województwa wielkopolskiego, za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, odbyła się 18 grudnia, w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Z rąk Elżbiety Walkowiak, wielkopolskiego kuratora oświaty i Zbigniewa Hoffmanna, wojewody wielkopolskiego nagrody takie odebrało 22 dyrektorów i nauczycieli. Nagroda przyznana Magdalenie Andrzejewskiej jest dużym wyróżnieniem zarówno dla ZSPiG w Krobi, jak i dla krobskiej gminy.

Pani Magdalena z ogromnym zaangażowaniem i pasją od 13 lat prowadzi założoną przez siebie w 2002 r. grupę teatralną „Na Fali”. Uczniowie pod jej kierunkiem przygotowują liczne programy artystyczne, spektakle, widowiska, scenki kabaretowe, uroczystości okolicznościowe. - (...) Wyróżnia się indywidualnym i twórczym patrzeniem na proces wspomagania wszechstronnego rozwoju dziecka i młodego człowieka poprzez działania teatralne. W przedstawianych spektaklach widać spontaniczną zabawę, zwracanie uwagi na rozwój wyobraźni i świadomości kulturowej uczniów, na ich samodzielność oraz kreatywność (...) - tak uzasadnia wniosek o przyznanie nagrody dyrektor szkoły Józef Czarnecki.

Dalej zaznacza, że Magdalena Andrzejewska od wielu lat zajmuje się też popularyzowaniem gwary biskupiańskiej według własnego pomysłu. Jest autorką licznych scenek, monologów, widowisk oraz scenariuszy programów gwarowych. Nauczycielka bardzo dużo czasu poświęca na przygotowywanie uczniów do udziału w konkursach teatralnych i gwarowych. Młodzi aktorzy pracujący pod jej kierunkiem odnoszą sukcesy indywidualne jak i zespołowe na różnym szczeblu, nie wyłączając ogólnopolskiego.

Laureatka chętnie angażuje się w działania na rzecz środowiska, przygotowując bądź współorganizując imprezy o różnym charakterze. Poza tym pani Andrzejewska wykazuje dużą aktywność w doskonaleniu zawodowym, cały czas rozwija swoje umiejętności, biorąc udział w różnych formach doskonalących z tego zakresu i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Maja
  ponad rok temu 6
  Gratulacje i dalszych sukcesów
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kaja
  ponad rok temu 5
  Magda gratuluję Ci !!, zasłużyłas sobie na tę nagrodę, Twoja ciężka praca i zaangażowanie zostało docenione. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów, oczywiście docenionych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ md
  ponad rok temu 4
  Super gratuluję Pani Magdo!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Krobiok
  ponad rok temu 3
  No ba gwara, biskupizna tylko to ma w gminie rację zauważenia☺
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nick
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Gratulacje Magda!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Danuta
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Przepraszam bardzo! Jaki prezent? Czy ta pani dostała coś za nic? Raczej chyba zapracowała/ zasłużyła sobie na nagrodę:-/ A więc NAGRODA, a nie PREZENT...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji