Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Problemy z instruktorami. Dyrektor OSiR chce „sprzedać” naukę pływania

› Sport i rekreacja 11 miesięcy temu    8.10.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 25 ocen 5 / 100%
A A A
Nauka pływania - według dyrekcji OSiR w Gostyniu - funkcjonuje na bardzo wysokim poziomieNauka pływania - według dyrekcji OSiR w Gostyniu - funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie fot. A. Fajczyk

OSiR w Gostyniu ma problemy kadrowe, brakuje głównie instruktorów do nauki pływania. Uciekają do szkół. Dyrektor Zbigniew Kordus od wielu miesięcy zastanawia się, czy prowadzenia niektórych zajęć, jakie oferuje ośrodek sportu, nie zlecić firmie z zewnątrz.

R E K L A M A

Decyzja o wyprowadzeniu poza OSiR nauki pływania, która - według dyrekcji - funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie, nie jest łatwa. Zbigniew Kordus przyszedł z problemem i zamiarami do burmistrza Gostynia Jerzego Kulaka, a ten z kolei zainicjował spotkanie z radnymi gostyńskiego samorządu, które odbyło się 25 września, przed sesją rady miejskiej.

Zbigniew Kordus oraz Wojciech Walkowiak, menedżer sportu zaprezentowali radnym działalność statutową jednostki na kilku płaszczyznach: nauki pływania, organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz obozów sportowych, a także w obszarze ćwiczeń fitness. Podkreślali, jak bardzo rozrosła się działalność OSiR-u w ciągu 9 lat, odkąd istnieje kryta pływalnia. - Na 18 września chęć korzystania z oferty zadeklarowało 900 osób tygodniowo – to liczba dzieci, które chcą korzystać z komercyjnej nauki pływania - mówił Wojciech Walkowiak. Zarówno menedżer sportu, jaki i dyrektor OSiR-u przekonywali radnych, że dobrym rozwiązaniem byłoby zachęcenie różnych organizacji i stowarzyszeń do współpracy z ośrodkiem sportu w prowadzeniu zajęć i imprez sportowych. Zniknąłby ciężar organizacyjny. - Mamy określony i ograniczony potencjał osobowościowy. (...) Jeśli udałoby się te zadania podzielić pomiędzy ośrodkiem a podmiotem zewnętrznym - najlepiej stowarzyszeniem, to wtedy tak naprawdę poszczególne obszary działań – obozy sportowe i wypoczynek, nauka pływania czy inne imprezy mogłyby dobrze funkcjonować – mówił Zbigniew Kordus. W grę wchodziłoby stowarzyszenie. Jest już nawet organizacja, która latem zaoferowała dyrekcji OSiR-u swoją współpracę.

Co to za organizacja? Jak gostyńscy samorządowcy zareagowali na pomysł dyrektora Kordusa? Czytaj artykuł w bieżącym numerze „Życia”

R E K L A M A
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (28)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nika
11 miesięcy temu ocena: 0%  28
Widać jak o tak trudnym tworze wypowiadają się ci którzy pojęcia nie mają... Dla zainteresowanych w Śremie z osiru powstała spółka... Jeśli się komuś wydaje że osiry mogą zarabiać... To się ostro myli. Efekt taki ze spółka musiała wyprzedzać większość majątku żeby się utrzymać. Życzę powodzenia każdemu kto się tu wypowiada... Na stanowisku dyrektora osir... Zrezygnował by po miesiącu... Łatwo się ocenia z zewnątrz.. I liczy kasę komuś... Co do pozostałej kwestii... Większość basenów ma naukę pływania z zewnątrz... Mało tego.. Ratowników z zewnątrz i firmy sprzątające...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ %3%&
11 miesięcy temu ocena: 89%  27
Manager nie ma szacunku dla ludzi,ma zapędy wielkiego szefa a nie zna się na niczym, tam jest potrzebna zmiana zdecydowana zmiana
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
11 miesięcy temu ocena: 80%  26
Była firma pana Pietrusika 8 lat tem po czym przekazal swoje rady wyszkolił kadre a menadżer i dyrektor go wywalili a teraz znowu chcą wrócić bo sobie nie radzą? Bo zwalniają pracowników i kilku pracowników przechodzi na etaty do szkół i nie mają kim obstawić etatów i zapotrzebowania mieszkanców kolejne działanie na niekorzyść gminy i osób chetnych na naukę pływania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gostynianin
11 miesięcy temu ocena: 100%  25
Często bywam na naszej pływalni. Czysto, miło i sympatycznie. Razi mnie smród spalonego oleju, bunkier kasjerek, niezadowolone miny niektórych ratowników. Zdarza się przepełnienie, ale zazwyczaj jest spoko. Nierozumie dyrektora dlaczego chce wprowadzić jakieś stowarzyszenie. Jeśli jest zbyt dużo chętnych , to tylko zacierać ręce. Zatrudnionym dać możliwość dorobić (nadgodziny), w razie potrzeby zatrudnić dodatkowe osoby. Kpiną jest wprowadzanie stowarzyszenia. Jak można rezygnować z kury znoszącej złote jajka. No cóż prywata jest silniejsza (wice prezes żona dyrektora). Sam dyrektor to : szef osiru, radny, trener piłkarzy, a może jeszcze inne fuchy? Niech zezwoli również pozostałym uczciwie dorobić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Europejczyk
11 miesięcy temu ocena: 100%  24
Wszystko jest jasne . złe, złe i złe emocje to was większość niestety kręci . Żałosne . Przestańcie się pastwić tylko coś zróbcie . w końcu za Rok wybory Panie Burmistrzu i Radni :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Ktoś
11 miesięcy temu ocena: 92%  23
Coś dużo rzeczy można dowiedzieć sIę z tych komentarzy . I dziwi mnie dlaczego taka osoba jest dyrektorem Osiru. A co się stanie jak Dyrektorzy Szkol Podstawowych przyjda do Burmistrza i powiedza mu ze niemaja nauczycieli . Ale jest za to prywatne stowarzyszenie co chetnie by nauczało w szkole. Niech wladza i radni pomysla jakiego maja Dyrektora Osiru. Pozdr.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olek
11 miesięcy temu ocena: 96%  22
A co do klauzuli lojalności , to jak to jest ?? Pan Dyrektor trenuje dzieci w Akademi Reissa, dzieci w Koronie Piaski i w stowarzyszeniu Młode Orły . Czy to nie jest konkurencja ??? Smiech na sali . Pewnnie że mu wolno , ale niech nie wymaga od swoich pracowników lojalek , jak sam patrzy skąd tylko kase mieć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Witek
11 miesięcy temu ocena: 94%  21
A po co dyrektor OSiR ma sie starac skoro ma stala pensje bez wzgledu na to czy osir przynosi zyski czy straty, inaczej by postepowal gdyby jego placa byla uwarunkowana od wynikow finansowych osiru... ale niestety do tego raczej nie dojdzie... a kadry nie ma bo skoro mysli ze ktos bedzie zapierdzielal za minimalna place maksymalna ilosc godzin, to niech sie nie dziwi ze chetnych nie ma, a oczywiscie samemu o po najmniejszej linii oporu, zeby tylko sie nie narobic a moze na boku jeszcze cos dla siebie ugrac... ciekawe czy dyrektor zna pojecie HIPOKRYTA?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olek
11 miesięcy temu ocena: 95%  20
Do instruktor , właśnie o to mi chodziło . Że Pan Dyrektor wcale nie dba o dobro OSiR tylko swoje. Gdyby chodziło mu o dobro OSiR i zadowolonych klientów to robił by wszystko zeby mieć wykwalifikowaną oddaną kadrę ,a nie oddawać swoje najlepsze zajęcia firmie zewnętrzenej ( stowarzyszeniu) . Czyli nie ma ochoty dobrze wypełniać swojego obowiązku jako Dyrektor OSiR finansowanego z budżetu miasta na który my jako podatnicy się składamy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Istruktor Ł
11 miesięcy temu ocena: 88%  19
W POŁOWIE ROKU UMOWY LOJALNOŚCIOWE KTÓRYCH NIE PODPISAŁY DWIE OSOBY, NIGDY NIE ZWIĄZANE Z KONKURENCJĄ DLA OSIR-U. TE OSOBY ZOSTAŁY ZWOLNIONE Z PRACY CHOĆ SWOJE OBOWIĄZKI WYKONYWAŁY SUMIENNIE. KTOŚ KTO SAM NA TERENIE OŚRODKA POBIERAŁ PIENIĄDZE W CZASIE PRACY NA UMOWĘ Z OSIR NIE ZOSTAŁ ZWOLNIONY TYLKO POZWOLONO MU ODEJŚĆ SAMEMU. NA DZIEŃ DZISIEJSZY MA BIAŁĄ KARTĘ I OTWARTE DRZWI. CZYM DLA DYREKTORA JEST LOJALNOŚĆ? TO MOŻLIWOŚĆ PRACY W KONKURENCJI JEŻELI PRZEŁOŻONY O TYM WIE. TAK JAK BYCIE TRENEREM, KSIĘGOWYM O TYM WIE PAN BURMISTRZ I WYRAŻA NA TO ZGODĘ. A W LOJALNOŚCIÓWCE UMIEŚCIŁ PUNKT, KTÓRY MÓWI O ZAKAZIE KONKURENCJI DO 50 KILOMETRÓW OD MIEJSCA ZATRUDNIENIA W OSIR WIĘC JEŻELI OSOBA PRACUJE W OSIRZE I PROWADZI NAUKĘ PŁYWANIA PRAWIE CODZIENNIE W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH WŁĄCZNIE W SOBOTĘ I SŁYSZY ŻE JEST NIELOJALNA JEDNOCZEŚNIE NAKAZUJE SIĘ JEJ BRAĆ UDZIAŁ W ORGANIZOWANYCH PRZEZ OSIR NP. BIEGACH, LIGACH I TYM PODOBNYCH IMPREZACH W JEGO WOLNYM CZASIE BO DODATKOWE PIENIĄDZE DOSTAJĄ WYBRANI A TY MASZ TO ROBIĆ CHARYTATYWNIE ALBO MOŻE DOSTANIESZ DZIEŃ WOLNY. OD MENAGERA SŁYSZY ŻE SIĘ NIE STARA ALBO DAJE ZŁY PRZYKŁAD MŁODSZYM KOLEGOM, KTÓRZY ZOSTALI ZATRUDNIENI BO ICH ZWOLNIONO TO CO W TAKIM RAZIE ZNACZY LOJALNOŚĆ ...POŚWIĘCENIE CAŁEGO SWOJEGO WOLNEGO CZASU . SPĘDZANIE 8 GODZIN W WODZIE Z DZIEĆMI STARANIE SIĘ ŻEBY ICH UMIEJĘTNOŚĆ PŁYWANIA PRZYNOSIŁA EFEKTY CZY PODEJŚCIE TAK JAK INNYCH INSTRUKTORÓW DO TEGO ŻEBY NAUKA TRWAŁA KILKA LAT I TAK Z MARNYM SKUTKIEM.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Instruktorzy
11 miesięcy temu ocena: 8%  18
Licz się ze słowami kolego!
~ JM
11 miesięcy temu ocena: 100%  17
Widocznie dowody cudownych nauk pływania - podziękowania od dzieci, kartki, postępy w przełamywaniu lęku, strachu- są nie tak ważne jak inne kwestie..
~ Ten najgorszy
11 miesięcy temu ocena: 100%  16
Zacznę może tak. Co myśli dyrektor, czytając te negatywne komentarze? Czy złe opinie nie są spowodowane: 1) złym traktowaniem pracownika, 2) złą organizacją pracy 3) dbaniem tylko o swój tyłek. Idąc na basen i widząc Panie w kasie, które nadal mają bałagan w listach nauk pływania o tym to świadczy??? A z tego co wiem, to One nie robią tych list. Nie raz się spotkałem, że ludzie na holu rozmawiali o jakiś zmianach, bo ktoś z instruktorów albo z Bożej łaski meneger puścił parę ust o zmianach. Pytając w kasie o co chodzi One nic nie wiedziały. Tam każdy gra do swojej bramki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Emeryt
11 miesięcy temu ocena: 35%  15
Artykuł jest celowy, aby było jak najwięcej złych opinii :( bo z tego żyje gazeta, telewizja itd. Codziennie karmią nas tylko złymi emocjami, bo to się sprzedaje :) Po za tym nie można czegoś "sprzedać" co nie jest twoje :) Gratulacje za osiągnięcie celu :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes
11 miesięcy temu ocena: 38%  14
Ludzie, co wy wypisujecie ? O co wam chodzi ? Pan Dyrektor ma pomysł, konsultuje go z Burmistrzem, później z Radą , normalna i profesjonalna procedura . Moim zdaniem jakby chciał coś ukryć albo działać na niekorzyść Gminy to by to zrobił bez pytania się kogokolwiek, ale najlepiej i najprościej jest tyko krytykować, bo złe emocje napędzają kolejne .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radny
11 miesięcy temu ocena: 57%  13
Normalnie aż trudno uwierzyć w to co piszecie . Amber Gold w Gostyniu ? Najlepiej od razu uśmiercić Dyrektora na Stanowisku , w końcu odpowiada za pomysły . Zgadzam się z Gostynianką, rozliczajmy ludzi z wyników i tego co kto zrobił a nie z tego co wymyślił .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwuj.
11 miesięcy temu ocena: 63%  12
CZY NA NASZYM BASENIE NIE POWSTAJE JAKAŚ PIRAMIDA FINANSOWA DZIAŁAJĄCA PODOBNIE JAK AMBER GOLD? NA POCZĄTKU PIENIĄDZE Z NAUK PŁYWANIA BĘDĄ WPŁYWAĆ NA KONTO STOWARZYSZENIA MŁODE ORŁY ,NASTĘPNIE WSZYSTKIE KOLONIE I ZIMOWISKA PO WYBUDOWANIU NOWEGO ZAPLECZA SPORTOWEGO Z KTÓREGO PAN DYREKTOR JEST TAK DUMNY BO PRZECIEŻ TO DUŻA INWESTYCJA ZAWSZE MOŻNA WYCIĄGNĄĆ COŚ DLA SIEBIE. WIĘC STOWARZYSZENIE BĘDZIE MOGŁO ORGANIZOWAĆ OBOZY SPORTOWE. BĘDZIE HOTEL PEWNIE KIEDYŚ TEŻ TO ZMIENI JAK ZAKOŃOCZĄ WSZYSTKIE REMONTY. BASEN, SAUNA, BOISKA, KORT DZISIAJ TO PONOĆ NIE PRZYNOSI DOCHODU, ALE PRYWATNIE BĘDĄ KOKOSY. OD CZASU ZWOLNIENIA INTERESUJE SIĘ TĄ INSTYTUCJĄ I WIEM, ZE WŁAŚCIWE ORGANY PRZYPATRZA SIĘ TEJ SPRAWIE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pan M.
11 miesięcy temu ocena: 63%  11
JEŻELI DYREKTOR TRAKTUJE TO MIEJSCE JAK SWOJĄ PRYWATNĄ DZIAŁALNOŚĆ, A PRACOWNIKOM MÓWI, ŻE ZA DUŻO PŁACI ZA ICH ZUS-Y I TWIERDZI, ŻE NAJLEPIEJ BYŁOBY GDYBY ZAŁOŻYLI SWOJE FIRMY TO WTEDY ON ICH ZATRUDNI. TO CZY NIE MA W TYM CZEGOŚ DZIWNEGO? JEDNOCZEŚNIE ZATRUDNIA KOLEGÓW NA UMOWĘ ZLECENIE BO NIEMA KTO PROWADZIĆ ZAJĘĆ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyniak
11 miesięcy temu ocena: 100%  10
Przejęcie przez kogokolwiek z zewnątrz pływania będzie się wiązało z jednym drogie Panie gostynianki, podwyżka cen i to znaczna , ciekawe co wtedy powiecie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostynianka
11 miesięcy temu ocena: 81%  9
Jak zwykle jakakolwiek inicjatywa od razu budzi agresję. Przecież tak naprawdę nic nikt nie zrobił a tu tyle złej energii. Może rozliczajmy za to co zrobił a nie za to o czym pomyślał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pan z Gostynia
11 miesięcy temu ocena: 47%  8
Bardzo dobra inicjatywa . Ktoś w końcu zaczął myśleć , ale jak to w Gostyniu , nikt nie chce zmian , bo po co jak może być jak było . . .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olek
11 miesięcy temu ocena: 89%  7
Z tego co pamiętam , Pan Dyrektor wyrzucił pracownika za prywatę . A to jak nazwać ?? Skoro Żona jest jest w-ce prezesem w stowarzyszeniu. Ciekawe??? Pani Burmistrzu bez ukladów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edek
11 miesięcy temu ocena: 100%  6
Stowarzyszenie z zewnątrz to działalność żony dr.Kordusa .Co w rodzinie to nie zginie hehe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel GC
11 miesięcy temu ocena: 0%  5
Dyrektor na pewno bal się podjąć decyzji sanemu skoro przedstawił zamierzenia radnym.
~ Obywatel
11 miesięcy temu ocena: 94%  4
Stowarzyszenie które proponuje pan dyrektor wg informacji z życia gostynia to stowarzyszenie młode orły w którym wiceprezesem jest żona dyrektora Osir a on sam jest tam trenerem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ iza
11 miesięcy temu ocena: 89%  3
Przecież oni nic nie robią więc im jest na ręke firma z zewnątrz.Będą ich rozliczać a sami unikną konfrontacji z rzeczywistością.Zmiana warty jest tam potrzebna od dawna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ H2O
11 miesięcy temu ocena: 89%  2
Jezeli nie wiecie o co chodzi to chodzi pewnie o pieniadze. Ojciec dyrektor pewnie ladnie zarabia ale widac ze innym nie chce dac zarobic bo nikt nie chce przyjsc za te $mieszne pieniadze. Ale wazniejsze ze kasa sie na koncie zgadza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Ciekawe czy za zatrudnienie firmy z zewnątrz ma się jakiś procent od niej. Ja w internecie ani na stronach nie widziałem ze potrzeba instruktorów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A