Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Rawbud
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Proboszcz wprowadził druhny i druhów przed ołtarz

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    14.05.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Organizatorzy

W niedzielne przedpołudnie, 5 maja do kościoła św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich zjechali się członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Piaski, by wspólnie obchodzić Parafialny Dzień Strażaka. Wśród przybyłych nie zabrakło prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach, Wiesława Glapki, który towarzyszył druhom z OSP Bodzewo, OSP Grabonóg, OSP Godurowo i OSP Strzelce Wielkie. Uroczystość uświetniła swoją obecnością również delegacja z Szelejewa, wraz ze sztandarem.

Mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin odprawił proboszcz strzeleckiej parafii ksiądz Jarosław Gabler, który o godzinie 11.00 uroczyście wprowadził druhny i druhów przed ołtarz kościoła. Meldunek o przybyciu Rycerzy św. Floriana złożył czuwający nad porządkiem obchodów druh Mikołaj Wojtyczka z OSP Godurowo. Druhny i druhowie czynnie włączyli się w przebieg nabożeństwa.

Po zakończeniu Mszy Świętej druhowie podziękowali proboszczowi za odprawione nabożeństwo, po czym wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie prezesi jednostek złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na grobie powstańców wielkopolskich mieszczącym się na pobliskim cmentarzu. Tradycją stało się również pamiątkowe zdjęcie na schodach plebani, po czym ksiądz proboszcz zaprosił strażaków na poczęstunek.

Informacje: Agnieszka Nowacka-Zbiorczyk

Czytaj również: dla zmagającego się z ciężką chorobą Filipa, to powód do radości 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!