Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do grudnia
R E K L A M A

Progi spowalniające nie wchodzą w grę. Co zrobić, żeby było bezpieczniej?

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    5.03.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nawierzchnia ulicy ks. F. Olejniczaka w Gostyniu powinna być Nawierzchnia ulicy ks. F. Olejniczaka w Gostyniu powinna być "uszorstniona" fot. Łukasz Szolc

- To jest drogie, ale dla bezpieczeństwa wypadałoby to zrobić - mówią gostyńscy radni jednym głosem. O co chodzi? O uszorstnienie fragmentu nawierzchni jednej z dróg w mieście, aby była mniej śliska i bardziej bezpieczna - dla kierowców i pieszych.

R E K L A M A

Na styczniowym posiedzeniu komisji rozwoju gospodarczego Rady Miejskiej w Gostyniu, rajca Maciej Czajka rozpoczął dyskusję o tym, jak niepewna i zdradliwa jest droga, prowadząca przez gostyński rynek. Odniósł się do zdarzeń drogowych, jakie miały tam miejsce w ubiegłym roku oraz w styczniu. - Nie wiem, jakie są możliwości, ale zastanawiałem się, czy można jakieś progi spowalniające tam postawić? - zapytał.

Do dyskusji włączył się radny Marcin Maciejewski, pracujący w drogowej branży budowlanej. - Nie można zamontować progów spowalniających, to jest szosa krajowa - powiedział. - Można położyć na jezdni cienki, chropowaty dywanik, nawierzchnię, która spowoduje, że będzie szorstka. To się nazywa Slurry Seal* - dodał radny i zaproponował, aby podobnym materiałem pokryć nawierzchnię ul. Olejniczaka, szczególnie na odcinku zakrętów tzw. „esek” oraz drogę prowadzącą aż za rynek. Nawierzchnia z cienkiej warstwy bitumicznej, dodająca jezdni szorstkości kosztuje około 20 zł netto za 1 m2.

Podczas posiedzenia komisji były wątpliwości, czy na tak krótkim odcinku i małej powierzchni firma będzie chciała wykonać zadanie? Radni składali oficjalny wniosek w sprawie poprawy bezpieczeństwa „krajówki”, wiodącej przez rynek, ale okazało się, że w tym kierunku już w ubiegłym roku, działania rozpoczęli urzędnicy miejscy. W październiku 2017 r. wydział inwestycji skierował pismo do GDDKiA w Poznaniu w tej sprawie. - Dostaliśmy odpowiedź, że generalna dyrekcja przeprowadzi analizę stanu nawierzchni na tej drodze - wyjaśnił naczelnik Mariusz Konieczny.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A