Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do grudnia
R E K L A M A

Program "Rodzina 500 plus". Jak zdołamy to ogarnąć?

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    12.02.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 8 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Maciej Rutkowski / fotolia.com

Projekt ustawy, związanej z programem "Rodzina 500 plus" został przyjęty przez rząd RP. Program wprowadza świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Finansowanie obejmuje także pierwsze dziecko w przypadku tych rodzin, w których dochód nie przekracza 800 zł na osobę lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym.

R E K L A M A

Świadczenie miałaby otrzymać każda rodzina, bez względu na stan cywilny rodziców, a także rodziny patchworkowe, jeśli mają wspólne dziecko. Świadczenia mają być wypłacane od kwietnia.

Ustalono, że liczba dzieci do 18 roku życia, którym mogłoby przysługiwać świadczenie w gminie Gostyń wynosi 5238. Z danych szacuje się, że do gminnych budżetów na terenie powiatu gostyńskiego w sumie napłynie około 63 500 000 zł (licząc wypłatę świadczenia do końca 2016 r.) Te pieniądze zostaną rozdysponowane dalej do rodzin, które złożą wniosek od kwietnia - w ciągu 3 miesięcy (w 2016 r. będzie wyrównanie).

Zadanie najprawdopodobniej zostanie zlecone ośrodkom lub centrom realizacji świadczeń socjalnych. Kierownicy otrzymają odpowiednie upoważnienia, aby świadczenie wychowawcze mogło być wypłacane w ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce.

- Trudno jest nam w tej chwili przewidzieć, czy wyrokować, które z tych dzieci będzie uprawnione lub nie do otrzymania 500 złotych - mówi Teresa Klonowska, dyrektor MGOPS w Gostyniu, zaznaczając, że nie jest łatwo odnosić się do jakiś konkretnych ustaleń, kiedy dostępne przepisy nie są jeszcze obowiązujące. - Nie ukrywam, że mam poważne obawy, jak zdołamy to ogarnąć - przyznaje Teresa Klonowska. - Nie wiemy ile osób do nas dotrze. Wiemy, że będą to na pewno ci, którzy mają świadczenia rodzinne. Ale oprócz tych osób jest mnóstwo rodzin, które pewnie pracują. Musimy się do tego przygotować - dodaje.

Kierownik zdradza, że rozważa zatrudnienie kilku dodatkowych osób w ośrodku pomocy. Jednak na pierwszy okres przyjmowania wniosków i rozpatrywania świadczeń planuje wykorzystać pracowników, którzy pracują w MGOPS w Gostyniu obecnie. Do realizacji zadania zamierza wykorzystać bazę lokalową, którą posiada gostyński ośrodek pomocy społecznej. Teresa Klonowska zaznacza, że prawdopodobnie w początkowym okresie rozpatrywania świadczeń, ośrodek będzie zmuszony stosować pracę na dwie zmiany - a jeśli będzie taka potrzeba, to również w dni wolne.

Więcej w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ modry
ponad rok temu 8
Do uczciwego podatnika.Sluszna racja.Te mieszkania dac ludziom uczciwym a dla lumpenproletariatu zakupic w Kakolewie kontenery,posadawiajac je pod Talarami w glebokim lesie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ petent
ponad rok temu ocena: 100%  7
To się tyczy kobiet siedzących w opiece w Borku Wielkopolskim baby święte krowy miejcie szacunek do petentów którzy do was przychodzą w różnych sprawach to co wy tam wyczyniacie to jest karygodne .Wasz przełożony zostanie o tym fakcie poinformowany .Ktoś wyleci z hukiem wcale mnie to nie zdziwiło że ludzie doniosą tylko szkoda że tak późno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bogdan
ponad rok temu ocena: 100%  6
Zapewne nikt nie wyleci, bo to rodzinka i znajomi.
~ Uczciwy podatnik
ponad rok temu ocena: 100%  5
Tylko ku..a nie wypłacajcie menelom,mam na mysli np.tych pizdu..ów w Goli co nie płacą czynsze komunalne (gminne)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bogdan
ponad rok temu ocena: 67%  4
Wspaniale, jeszcze więcej urzędasów z naszych podatków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ modry
ponad rok temu ocena: 50%  3
Do 2.Drodzy slusarze,malarze,dekarze-przestance pisac bzdury w sytuacji gdy macie zielone pojecie o administracji.A ile czasu tracisz,gdy w pracy spalisz np 15 papierosow ?15x5 minut=ok. 1 godz.+ pol godz. sniadanie,pogawedki z kolegami i 2 godz. bezproduktywne.Gdy pracujesz w budownictwie,to jeszcze przerwy na piwko,potem narzekacie na zarobek.Jedz na Zachod,to zobaczysz jak trzeba za.......ac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rtr
ponad rok temu ocena: 70%  2
W koncu troszke popracuja panie w gminie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wolny człowiek
ponad rok temu ocena: 78%  1
Szanowni rządzący z każdej opcji! Odwalcie się od obywateli, pozwólcie im żyć i pracować, a wtedy nikt nie będzie chciał waszych nędznych 500 zł na dziecko! Naprawdę myślicie, że budżet normalnej rodziny podreperuje jakieś śmieszne 500 zł z których i tak 23% ukradniecie w podatku VAT? Dlaczego z moich podatków ma być finansowana rodzina, która pracą się brzydzi, kiedy dzieci ciężko i słabo zarabiających ludzi nie mogą zjeść w szkole darmowego posiłku?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A