Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Przebudowany ma być przede wszystkim parter

› Gospodarka› Inwestycje ponad rok temu    3.01.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Modernizacja kina będzie dotyczyła wyłącznie jego wnętrzaKrobia. Modernizacja kina będzie dotyczyła wyłącznie jego wnętrza fot. Bogdan Bujak

Kilka miesięcy temu na komisjach wspólnych Rady Miejskiej w Krobi pojawiła się dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji imienia Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi, Agnieszka Wujek. Jej obecność na posiedzeniu rady była związana z planami modernizacji i przebudowy krobskiego kina „Szarotka”. Dyrektor zaprezentowała koncepcję nowego wyglądu wnętrza obiektu, przede wszystkim przebudowania parteru oraz „odmłodzenia” sali kinowej i chciała widzieć, czy pomysł zmian znajduje akceptację krobskich radnych?

R E K L A M A

– Jeśli państwo powiedzą dzisiaj, że jest to dobry kierunek, to będziemy prace kontynuować – mówiła podczas sierpniowych komisji Agnieszka Wujek. Po krótkiej dyskusji, w trakcie której niektórzy rajcy wyrazili obawy, co do pełnienia swoich dawnych funkcji przez hol kina w nowym projekcie, m.in. chodziło o brak miejsca na parterze do przeprowadzania uroczystości oraz prezentowania dorobku kulturowego gminy, zebrani przystali na pomysł pracowników GCKiR w Krobi.

Jeszcze wcześniej, w pierwszych miesiącach 2016 roku krobskie centrum kultury złożyło wniosek do programu „Infrastruktura domów kultury” opiewający na kwotę 73 800 złotych, który dotyczył między innymi opracowania dokumentacji technicznej przebudowy kina. Niestety nie znalazł on uznania w oczach oceniających z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które prowadzi „Infrastrukturę domów kultury”.

Choć wniosek przepadł, to już wtedy w planach było ubieganie się o dofinansowanie nie dokumentacji, a już samej modernizacji kina przy okazji ogłoszenia kolejnego naboru aplikacji w tym samym programie rządowym. Teraz nadszedł ten czas.

Gminne centrum kultury oceniło koszty przebudowy na 625 000 złotych i złożyło wniosek do "Infrastruktury Domów Kultury" opiewający na 500 000 złotych plus 125 000 złotych wkładu własnego. 

Czytaj także: o Orszaku Trzech Króli w Krobi

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A