Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Przeciwko osamotnieniu

› Kultura i Rozrywka 5 miesięcy temu    6.12.2018
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Borowiec

Wyremontowali pomieszczenia, zakupili sprzętu i elementy wyposażenia. Kupione zostały także pojemniki na leki z alarmem, rotory rehabilitacyjne, a także ekran projekcyjny i rzutnik do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Klub Seniora w Pogorzeli zyskał nowe oblicze.

 

R E K L A M A

Projekt jest poszerzeniem działalności Klubu Seniora, który od wielu lat ma swoją siedzibę przy ul. Krobskiej. Gmina otrzymała środki na zaproszenie do niego dziesięciu osób. Projekt jest realizowany od września. Przez pierwsze dwa miesiące trwała modernizacja lokalu. - Przez cały wrzesień i październik zakupowany był sprzęt, malowane były pomieszczenia, wymieniane drzwi, zakupionych było dosyć dużo nowych sprzętów – wymienia Renata Sierszulska, kierownik M-GOPS w Pogorzeli.

Od początku listopada seniorzy spotykają się w siedzibie trzy razy w tygodniu, w godzinach przedpołudniowych, które najbardziej im odpowiadają. Celem tych działań jest poprawa dostępu do usług opiekuńczych i przeciwdziałanie osamotnieniu seniorów. W ramach projektu zaplanowano jeszcze wiele zajęć, spotkań i form pomocy. W poniedziałek (19 listopada) odbyła się inauguracja – oficjalne przyjęcie nowych klubowiczów. - Było dużo życzeń i uśmiechów. Zasiedliśmy przy okolicznościowym torcie – mówi kierownik R. Sierszulska. Seniorów odwiedzili włodarz gminy i przedstawiciele instytucji, które pomagają w funkcjonowaniu klubu.

Czytaj także: Edmundy 2018 rozdane.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Senioritta
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Gdzie można się zapisywać do tego klubu?
~ Redakcja
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Wszelkich informacji udzielą pracownicy ośrodka pomocy społecznej
R E K L A M A
R E K L A M A