Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Przedstawiciele z japońskiego Nakanojo spotkali się z burmistrzem. I nie tylko

› Kultura i Rozrywka› Aktualności ponad rok temu    18.10.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Japońska delegacja zawitała do GostyniaGostyń. Japońska delegacja zawitała do Gostynia fot. UM Gostyń

W związku z organizacją Gostyńskiego Biennale Sztuki Współczesnej, Gostyń odwiedziła delegacja z Nakanojo w Japonii. W grupie gości znaleźli się: dyrektor Nakanojo Biennale -Tetsuo Yamashige i przedstawiciel urzędu miejskiego w Nakanojo odpowiedzialny za kulturę - Katsuki Yasuhara. Towarzyszył im dr Tomasz Wendland, dyrektor artystyczny Mediations Biennale Poznań, który był obecny podczas otwarcia Gostyńskiego Biennale Sztuki Współczesnej.
Goście z Nakanojo spotkali się z burmistrzem Gostynia Jerzym Kulakiem, z organizatorami Biennale w Gostyniu, zwiedzali również miasto. Japońska delegacja zawitała do Muzeum w Gostyniu, była w kinie ”Pod Kopułą”, w gostyńskim ratuszu. Zwiedziła także Auto Muzeum Jana i Macieja Pedów oraz bazylikę na Świętej Górze.
Nakanojo to liczące 17 tysięcy mieszkańców miasto w prefekturze Gumna, słynące z gorących źródeł i organizowanego od 10 lat Biennale, które w każdej edycji odwiedza 500 tysięcy uczestników. To fenomen na skalę światową.

Goście z Japonii spotkali się z burmistrzem Gostynia Jerzym Kulakiem. Rozmawiali również z dyrektorem GOK „Hutnik” Tomaszem Bartonem i organizatorami Gostyńskiego Biennale: Marcinem Krawcem i Przemysławem Pawlakiem. Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń między miejscowością już istniejącą w globalnej sieci sztuki współczesnej, a tą która dopiero stawia pierwsze kroki. - Pierwszy kontakt i wymiana doświadczeń z Nakanojo są niezwykle cenne z uwagi na podobną wielkość miejscowości, rolniczy charakter naszych regionów, organizację działań artystycznych w przestrzeniach miasta i wsi, zmienianie funkcji tych lokalizacji, wykorzystywanie lokalnych potencjałów – podsumował spotkanie Przemysław Pawlak.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!