Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Przekroczenie pyłowe w Wielkopolsce. Jest ostrzeżenie

› Gospodarka ponad rok temu    9.01.2017
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki - www.jarocinska.pl

Wielkopolski Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska podaje, że na stacjach w Kaliszu, Koninie, Pile i w Poznaniu odnotowano „przekroczenie poziomu dopuszczalnego dla pyłu PM 10 dla czasu uśredniania wynoszącego 24 godziny”.

R E K L A M A

Ogólnopolskie media informują dzisiaj o smogu, który ze względu na wyż, wisi nad większością dużych polskich miast. W stolicy uruchomiono nawet darmową komunikację publiczną. Niestety, poza dużymi ośrodkami z czystością powietrza, którym oddychamy, nie jest lepiej. - Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenia mogą utrzymywać się w dniu dzisiejszym – przewiduje WIOS.  

Czym jest PM10? Specjaliści tłumaczą, że pył zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych i płuc. Pył składa się z mieszaniny cząstek stałych i ciekłych zawieszonych w powietrzu, będących mieszaniną substancji organicznych i nieorganicznych.

Regionalny System Ostrzegania radzi w trakcie przekroczenia:

- śledzenie informacji podawanych w środkach masowego przekazu o występujących przekroczeniach wartości substancji w powietrzu oraz ryzyku ich wystąpienia

- unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania

- ograniczenie ruchu samochodowego poprzez korzystanie np. z komunikacji publicznej

- osoby podatne na zanieczyszczenia (kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze, cierpiące na astmę, choroby płuc, alergiczne choroby skóry i oczu oraz choroby krążenia) powinny ograniczać czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu.     

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mosiek
ponad rok temu 5
smog nie jest wina palenia w piecach, smog jest wina rozwoju motoryzacji-do centrum berlina starym autem bez normy euro5 nie wjedziesz, po polskich miastach jezdza jeszcze auta bez zadnej normy i to jest caly myk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cxz
ponad rok temu 4
A niby na "wioskach" takie zacofanie jak to mój kuzyn mawia-wielki pan z miasta :) Ja tam wolę to zacofanie i zieloną trawke i czystrze powietrze niż psie kupy na chodnikach bo zwierzęta nie mają gdzie robić i smog :) Pozdrawiam wszystkich miastowych którzy wyżej s... niż d... mają :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zyx
ponad rok temu ocena: 100%  3
do xyz tak i od razu zróbmy państwo policyjno-konfidenckie kary -donosicielstwo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu 2
To wszystko dlatego że ludzie palą wszystkie śmieci butelki i skrzynki plastikowe i inne trujące odpady . Choruję na astmę oskrzelową i w zimie strasznie się męczę i nie mogę oddychać .Powinnny być większe kary dla takich trucicieli i więcej kontroli !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żenada
ponad rok temu ocena: 100%  1
kolejna eko redakcja - nie ma tematów? zimą na ogół powietrze jest zanieczyszczone - najlepiej siedźmy w zimnie i poruszajmy się bryczkami zaprzęgniętymi w konie tak będzie eko -spoko :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A