Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Przybyło nam ponad 840 dzieci

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    13.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

W gminie Gostyń w ubiegłym roku przyszło na świat 841 dzieci. W tym 819 urodzin dotyczyło maluchów urodzonych w Gostyniu, a 22 to transkrypcje aktów z zagranicy (dla porównania w 2016 r. zarejestrowano 738 urodzin).

R E K L A M A

Wśród noworodków zdecydowanie dominowali chłopcy (440), dziewczynek było znacznie mniej (401). Jeśli chodzi o imiona, rodzice dla swoich pociech najczęściej wybierali:

Od 2 lat gmina Gostyń wita swoich nowo urodzonych mieszkańców ręcznikami opatrzonymi logo „Jestem z Gostynia”. Przez ten czas taki prezent odebrali rodzice blisko 520 maluchów. Ręczniki, przy wizycie w Urzędzie Stanu Cywilnego, otrzymują rodzice dzieci, które przyszły na świat w miejscowym szpitalu, a ich mamy są mieszkankami gminy Gostyń.

Pan Antoni Mostowy przeżył 100 lat. Kto złożył mu życzenia?

Ręczniczek kąpielowy z kapturkiem, opatrzony dodatkowo logo „Jestem z Gostynia”, jest jednym z elementów polityki prorodzinnej gminy. Ma służyć też budowaniu i przywiązywaniu mieszkańców do marki Gostyń od najmłodszych lat. Jest to prezent dla maluchów, a także dla rodziców w podziękowaniu za wyzwanie, jakie podejmują, wychowując kolejnego mieszkańca gostyńskiej gminy. Ręczniki wykonane są z tkaniny frotte w kolorze kremowym, amateriał ma certyfikat i znak „Materiał Przyjazny dla Dzieci”.

Pozostałe rejestracje USC w Gostyniu w 2017 r.

Zgony 401 w tym 396 zgonów na terenie gminy Gostyń, 5 transkrypcji aktów z zagranicy

Małżeństwa - 137 par zdecydowało się na zwarcie związku małżeńskiego (147 par w 2016 r.), w tym 134 małżeństwa odbyły się na terenie samej gminy Gostyń, a 3 to transkrypcje aktów z zagranicy

- małżeństwa cywilne w minionym roku stanowiły ponad 32% wszystkich zawieranych małżeństw, to mniej niż rok wcześniej (43%) i mniej niż w 2015 roku (42%).

Rozwody - 53 rozwody zanotował gostyński urząd, to więcej niż w rok wcześniej (42 w 2016 r.)

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
R E K L A M A