Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

„Przyjaźń w wierszach i obrazach”

› Kobieta i dziecko ponad rok temu    7.04.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. H. Kasperska

W gostyńskiej bibliotece odbył się konkurs plastyczno-recytatorski „Jesteśmy razem - mój przyjaciel i ja”, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych powiatu gostyńskiego.

Uczniowie klas I-III przedstawili „przyjaźń” w pracy plastycznej, zaś uczniowie klas IV-VII poprzez recytację wierszy. Tematem przewodnim prac plastycznych i prezentowanych przez uczniów wierszy była idea tolerancji i integracji rozumiana bardzo szeroko, jako przyjaźń, otwartość, opiekuńczość, wzajemna pomoc, szacunek, życzliwość wobec tych, którzy potrzebują wsparcia, uwrażliwienie na stosowanie zasad dobrych manier i zwrotów grzecznościowych. Uczestników konkursu pod kątem doboru repertuaru, znajomości tekstu, interpretacji utworu, kultury słowa i ogólnego wyrazu artystycznego oceniało jury. Organizacją konkursu we współpracy z pracownikami Oddziału Dzieci i Młodzieży BPMiG w Gostyniu zajęły się nauczycielki: Paulina Wawrzyniak, Anna Tyrzyk i Hanna Kasperska.

 

 

- Przenieśmy obrazy zawarte w pracach plastycznych uczniów i słowa wypowiedziane w wierszach do naszej codzienności, utrwalając przyjaźń, otwartość, opiekuńczość, wzajemną pomoc, szacunek i życzliwość – podsumowała konkurs Hanna Kasperska - nauczycielka SP 1 w Gostyniu.Wśród uczniów klas I-III nagrodzono i wyróżniono prace plastyczne w trzech kategoriach:

- w kategorii klas pierwszych - nagrodę zdobyli: Hanna Jernaś (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu z Oddziałami Dwujęzycznymi), Jagoda Tomczak i Aleksandra Tomczak (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Czarnego Legionu w Gostyniu).

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Hubert Gałat i Stanisław Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu z Oddziałami Dwujęzycznymi.

- w kategorii klas drugich – nagrodzeni zostali: Anna Nowaczyk (Szkoła Podstawowa nr 2, im. gen. Tadeusza Kutrzeby), Tomasz Gorwa i Maja Ossentowska (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Czarnego Legionu w Gostyniu).

Wyróżnienia otrzymały: Lena Urbaniak i Wiktoria Borowska ze Szkoły Podstawowej w Goli, im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego - w kategorii klas trzecich nagrody otrzymali: Julia Witczak i Zofia Maćkowiak (Szkoła Podstawowa nr 2, im. gen. Tadeusza Kutrzeby), Michał Juskowiak i Pola Jankowska (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Czarnego Legionu w Gostyniu).

Wyróżnienia trafiły do Antoniego Wojtkowiaka ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Katarzyny Biernackiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Czarnego Legionu w Gostyniu.

W części recytatorskiej, przeznaczonej dla uczniów klas IV- VII - pierwsze miejsce zajął Krzysztof Nowak z SP1 w Gostyniu. Na miejscu drugim znalazła się Sonia Mikołajczyk z SP5 w Gostyniu, a na trzecim Wiktoria Kamień z SP1 w Gostyniu. Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali: Julia Ciesielska - SP 2 Gostyń, Eryk Pazoła – SP 5 Gostyń.

Wyboru prac dokonała Irena Kędziora - plastyk GOK „Hutnik” a wystawę prac plastycznych uczniów klas 1-3 można było obejrzeć w holu BPMiG w Gostyniu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!