Puchar pojechał do Leszna

Puchar pojechał do Leszna - Zdjęcie główne

Team One Leszno zwyciężył w 27. Powiatowym Turnieju Noworocznym w piłce koszykowej mężczyzn Grabonóg 2020 pod hasłem „Gram trzeźwo i żyję trzeźwo”.
    W sobotnich zawodach organizowanych przez nauczyciela ZSR Grabonóg Zbigniewa Klimańskiego wzięły udział cztery zespoły. Po raz 27. w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu zagrał Team One Leszno, który jak się okazało po rozegraniu wszystkich spotkań, został zwycięzcą turnieju z kompletem zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowały się Pustynne Jastrzębie, a kolejne miejsca zajęły zespoły z Gostynia: MAGIC Gostyń i DREAM TEAM Gostyń.  Najskuteczniejszym zawodnikiem był reprezentant Pustynnych Jastrzębi Leszno. Damian Jastrzębski zdobył w trzech meczach 63 punkty. Rozegrany został też konkurs rzutów za trzy punkty. Wygrał go Jędrzej Dudkowiak z Pustynnych Jastrzębi.
Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe wręczyli pani Agnieszka Sadzka z ZSR w Grabonogu, Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka oraz Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch. Sędziami zawodów byli Mariusz Wolny z Leszna oraz Jakub Klimański. Współorganizatorami turnieju byli: Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, gmina Piaski oraz Starostwo Powiatowe w Gostyniu.