Puchar Polski obfitował w rzuty karne. Komu przyniosły awans?

Puchar Polski obfitował w rzuty karne. Komu przyniosły awans? - Zdjęcie główne

Kania Gostyń, Korona Piaski i Krobianka Krobia walczyły dzisiaj o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski OZPN Leszno. Pojedynki naszych drużyn zakończyły się rzutami karnymi.

W Gostyniu Kania podejmowała czwartoligową Rawię Rawicz. Po pierwszej połowie bliżsi awansu byli goście, bo od 26. minuty prowadzili. W 65. minucie do wyrównania doprowadził Adrian Muszyński. Więcej goli w tym pojedynku nie padło i o awansie do kolejnej rundy decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je gospodarze i przeszli trzecią rundę Pucharu Polski.

Dobrze wykonywane rzuty karne dały też awans Koronie Piaski w meczu z Polonią Leszno. W regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka. W lidze z rzutami karnymi w Koronie bywało różnie, jednak dzisiaj piłkarze z Piasków wykonywali je bezbłędnie (Paweł Wasielewski, Maciej Gendek, Dawid Cubal). Dużo gorzej w tym elemencie radzili sobie piłkarze Jędrzeja Kędziory. Korona wygrała "jedenastki" i pozostaje w grze o puchar.

Kolejną niespodziankę w pucharze sprawił MTS Pawłowice. W II rundzie zespół z Pawłowic wyeliminował lidera klasy A, Lwa Pogorzela. Dzisiaj MTS wyrzucił w rozgrywek pucharowych Krobiankę Krobia. W regulaminowym czasie gry był remis 1 : 1, a w karnych wygrali gospodarze 6 : 5.

Komentarze trenerów po III rundzie Pucharu Polski w najbliższym wydaniu Życia Gostynia.

III runda Pucharu Polski

Kania Gostyń - Rawia Rawicz 1 : 1 k. 4 : 3
Bramka dla Kani: Adrian Muszyński
Jedenastki dla Kani wykorzystali: Przemysław Pawlaczyk, Adrian Muszyński, Norbert Olejniczak, Sebastian Fechner. Karnego nie wykorzystał: Tobiasz Aksamit

Korona Piaski - Polonia Leszno 0 : 0 k. 3 : 1
Jedenastki dla Korony wykorzystali: Paweł Wasielewski, Maciej Gendek, Dawid Cubal

MTS Pawłowice - Krobianka Krobia 1 : 1 k. 6 : 5
Bramka dla Krobianki: Jakub Chwaliszewski
Jedenastki dla Krobianki wykorzystali: Maciej Szpurka, Jędrzej Urbański, Michał Naskręt, Fabian Mikołajczak, Jędrzej Knapp. Karnego nie wykorzystał: Tobiasz Malcherek