Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Radna została sołtysem. Wiceburmistrz chwalił zaangażowanie mieszkańców

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    20.02.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Natalia Busz to nowy sołtys Kunowa. Eugeniusz Kruk pogratulował swojej następczyni i życzył powodzeniaNatalia Busz to nowy sołtys Kunowa. Eugeniusz Kruk pogratulował swojej następczyni i życzył powodzenia fot. A. Twardowska

Kunowo wybrało nowego sołtysa. Została nim radna Natalia Busz. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się we wtorek, 19 lutego.

 

O stanowisko ubiegało się dwóch kandydatów – Natalia Busz oraz Leszek Kamiński. Dotychczasowy sołtys Eugeniusz Kruk zrezygnował ze startu w wyborach.

- Pragnę podziękować radzie sołeckiej za owocną pracę na rzecz naszej miejscowości. Zawsze się starałem pracować efektywnie, a nie efektownie i efekty tej mojej pracy widać na każdym kroku. Dodam, że już nie kandyduję – poinformował E. Kruk.

Mieszkańcy poprosili kandydatów o małą kampanię, która ułatwi wybór. 55 głosami wygrała Natalia Busz, która w poprzednich wyborach samorządowych, została także radną. Leszek Kamiński otrzymał 23 głosy, a 2 osoby oddały głos nieważny.

- Chcę podziękować za głosy i za zaufanie, którym zostałam obdarzona już po raz drugi w tak krótkim czasie. Proszę o wyrozumiałość i współpracę. (…) Mam nadzieję, że nie będziecie mnie państwo zbyt ostro i szybko oceniać – stwierdziła nowa sołtys.

Mieszkańcy zdecydowali, aby nową sołtys wsparła aż siedmioosobowa rada sołecka. Zgłosiło się ośmiu kandydatów, co zaskoczyło wiceburmistrza Gostynia.

- Jestem pełen podziwu, że wioska jest tak mocno zaangażowana i że potraficie państwo wspólnie pracować i chcecie pracować. Przyjemnie się na coś takiego patrzy – zauważył G. Skorupski.

Skład rady sołeckej: Marcin Dziubałka, Marcin Krawiec, Leszek Kamiński, Beata Kruk, Sylwia Ciszak, Anna Włodarczak, Karol Zagrajek.

O co dopytywali mieszkańcy? Jakie plany ma nowa sołtys? O tym w kolejnym wydaniu Życia Gostynia. 

Czytaj także o wynikach wyborów w pozostałych wioskach. 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!