Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Radni nie chcą Topolowej

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    31.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk/ arch. Życia Gostynia

Gostyńscy radni zdecydowanie sprzeciwili się przejęciu przez gminę drogi wewnętrznej, jaką jest ul. Topolowa, położona na zapleczu ul. Poznańskiej w Gostyniu, gdzie zostały pobudowane domki jednorodzinne przez dewelopera. O wyrażenie opinii w tej sprawie poprosił samorządowców burmistrz Jerzy Kulak w ostatnim tygodniu czerwca. Członkowie Rady Miejskiej w Gostyniu drogą e-mailową otrzymali pytanie czy są za przejęciem drogi przez gminę? Jak zaznaczono, wyrażone przez nich stanowisko miało burmistrzowi pozwolić podjąć decyzję w kwestii ewentualnego przygotowania projektu uchwały w tym temacie.

Droga wewnętrzna (ul. Topolowa w Gostyniu) powstała w wyniku podziału większego terenu na działki pod budownictwo mieszkaniowe, którego dokonał właściciel - firma deweloperska Piotrowscy S.K.A. Obecnie nowe osiedle położone przy rzece Kani zamieszkują ponad 24 rodziny.

Kilka miesięcy temu Rafał i Dariusz Piotrowscy złożyli do Urzędu Miejskiego w Gostyniu wniosek, aby gmina przejęła szosę. - Droga wewnętrzna mogłaby ewentualnie wejść do zasobów gminnych pod warunkiem, że zostanie przekazana wraz z wybudowaną kanalizacją deszczową, oświetleniem i wykonaną nawierzchnią - tak brzmiała odpowiedź gostyńskich władz. Właściciele firmy Piotrowski nie zgodzili się z taką propozycją i oczekują przejęcia pasa drogowego w takim stanie, w jakim jest obecnie - utwardzony, bez położonej nawierzchni jezdni i oświetlenia.

Co o tym sądzi Rada Miejska Gostynia? Na pytanie burmistrza odpowiedziało 13 rajców (na 21 działających w radzie). Wszyscy byli przeciwni przejęciu tej wewnętrznej szosy w obecnym stanie. Część wyraziła pogląd, że można byłoby, ewentualnie, w pewnej części partycypować w kosztach budowy drogi. Stanowisko gostyńskiej rady miejskiej przedstawiono firmie Piotrowscy na spotkaniu 17 lipca.

Burmistrz Jerzy Kulak zaproponował deweloperom, że wystąpi do rajców o przejęcie drogi, po wybudowaniu przez firmę kanalizacji deszczowej i jezdni, a zamontowaniem oświetlenia ulicznego, po uzyskaniu zgody rady, zajęłaby się gmina. Dariusz i Rafał Piotrowscy nie wykazali zainteresowania takim rozwiązaniem.

Okazuje się, że wniosek o przejęcie innej drogi wewnętrznej na Pożegowie złożył także inny deweloper, działający na terenie gminy - Leszek Śmigielski. Chodzi o część ulicy Reymonta - działki o łącznej powierzchni 0,2503 ha. Jaka była odpowiedź urzędu miejskiego w tej sprawie?

Czytaj w bieżącym Życiu Gostynia

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gostynianka
ponad rok temu ocena: 33%  10
Ale Gostyń musiał wyrazić zgodę na wybudowanie tych domów a również musiał sprzedać te tereny jako działki budowlane. Samowola budowlana a co do radnych oni są wszyscy po jednych pieniądzach.Co do drogi to jest obowiązek miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gostek
ponad rok temu ocena: 50%  9
teraz w gostyniu wiele domów buduje się na terenach zalewowych deweloper kupi tanio szybko buduje byle jak bo już niektóre nowe są juz do remontu bo sciany pekają jak nie zalało przez 20 lat to nie znaczy że za 10 lat nie zaleje a naiwni kupia te domy bo widzę że już na wrocławskiej dużo sie buduje głeboko po stronie rzeki kani i kto za to odpowie jak ich tam pozalewa i niech piotrowscy im teraz ta droge zrobia i kupia profilaktycznie każdej rodzinie ponton w razie powodzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ podgladacz sporów
ponad rok temu ocena: 0%  8
Mam pomysła jak mówi Ferdek Kiepski- NA MADAGASKAR ICH ...wszystkich??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xcx
ponad rok temu ocena: 50%  7
po pierwsz to podziwiam tych którzy tam te domki kupili, wiadomo jak jest w Gostyniu z podtopieniami, po drugie ktos to osiedle zbudował i na tym zarobił, dlaczego gmina ma dokładać,ja tez bardzo chetnie przyjme nawierzchnie na swoje podworko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ podlesna
ponad rok temu ocena: 50%  6
Popieram. Dobra decyzja radnych. Z jakiej racji ma gmina remontowac droge prywatna? Za nasze pieniadze? Zobaczcie ile gminnych drog z ktorych wszyscy korzystamy jest do zrobienia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MIESZKANIEC
ponad rok temu ocena: 0%  5
JEDEN Z RADNYCH MÓWIŁ O TYM PROBLEMIE NA POCZĄTKU ROKU I NAWET PROPONOWAŁ CHOCIAŻ BY TE INWESTYCJE BYŁY POKRYWANE W POŁOWIE PRZEZ DEWELOPERA. KAŻDY DEWELOPER SIĘ WZBOGACIŁ NA DOMACH I TO NIE MAŁO A PO DRUGIE ZAWSZE MOŻNA BYŁO BY NA DOMU ZROBIĆ NP 5 TYS WIECEJ I WYBUDOWAĆ DROGĘ I WSZYSTKO W TYM TEMACIE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do juski
ponad rok temu ocena: 100%  4
Czyzby podpisujacy sie wyzej MIESZKANIEC to radny juskowiak? Pamietam co wtedy mowil i z jego wypowiedzi niewiele wynikalo a wlasciwie to ze na rzeczy sie nie zna. Nasz radny zadufany w sobie po wyborach jest wszystkowiedzacy burmistrzowi slodkopierdzacy
~ ZŁY
ponad rok temu ocena: 25%  3
Bardzo dobrze, że gmina nie przejęła drogi. Deweloperzy tanio wybudowali, zbili zyski i chcą niepotrzebnego problemu pozbyć się. Ludzi którzy kupowali tam mieszkania mogli przed zakupem pomyśleć iż jest taka droga a nie inna. Z jakiej racji za pieniądze gminy ma być robione coś co ktoś sobie wymyślił i sam tego nie zrobi a chce aby było to zrobione najlepiej przez państwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktos
ponad rok temu ocena: 33%  2
Sprawa nie jest taka prosta, otóż cwaniactwu deeveloperów którzy myślą iż wybudują buraczaną zabudowe (rok wcześniej buraki, teraz domy) bez drogi mówimy zdecydowanie nie! Wiadomo iż to będzie obciążenie dla gminy itp, i pewnie dużo ludzi pomyśli "jak wybudował i sprzedał to niech płaci", takie myślenie wydaje się logiczne. Tylko teraz pytanie: Gostyń aspiruję do miana miasta rozwijającego się itp, aby się rozwijać trzeba inwestować i budować drogi, więc co jest lepsze: - wybudować drogę i czekać na mieszkańców - wybudować drogę i już mieć mieszkańców Nie znam gostynia dobrze, jeśli droga będzie tylko ślepą i nie będzie możliwości rozbudowy to mówię "zdecydowanie nie" , jeśli powstaną tam domy kolejne to mówię "tak"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stefan
ponad rok temu ocena: 50%  1
I prawidłowo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji