Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Radny zapomniał, jak wyglądają sołtysi

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    12.01.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Rajca Krzysztof Perdon chciałby widywać włodarzy sołectw w szerszym gronie na posiedzeniach rady miejskiejKrobia. Rajca Krzysztof Perdon chciałby widywać włodarzy sołectw w szerszym gronie na posiedzeniach rady miejskiej fot. Bogdan Bujak

Z ani jednym słowem sprzeciwu nie spotkała się na komisjach wspólnych Rady Miejskiej w Krobi, propozycja burmistrza Sebastiana Czwojdy podwyższenia poziomu diet dla sołtysów z terenu krobskiego samorządu. Być może dlatego, że kwestia była wcześniej omawiana m.in. na komisji budżetu. 

R E K L A M A

Jednak fakt, że nie dyskutowano nad samymi dieta nie oznacza, że temat sołtysów w ogóle przeszedł „bez echa” na posiedzeniu komisji. Pewne uwagi miał radny Krzysztof Perdon, który owszem, nie miał nic przeciwko wzrostowi wynagrodzeń, ale jak mówił, chciałby widywać szefów jednostek pomocniczych gminy w szerszym gronie na sesjach rady miejskiej.

Bo właściwie, poza naszymi radnymi-sołtysami i może jedną czy dwoma osobami z grupy 21 sołtysów, to w przypadku wielu, ja zapomniałem, jak oni wyglądają – stwierdził rajca z Pudliszek.

Oznajmił, że na posiedzeniach zjawiają się maksymalnie dwie, trzy osoby a przecież włodarzy sołectw jest dużo więcej. Długo nie musiał czekać na ripostę jednego ze swoich kolegów.

Spotykamy się na konwencie sołtysów – odezwał się Roman Olejniczak, radny, jednocześnie sołtys Starej Krobi.

Zdanie Krzysztofa Perdona podzielił za to przewodniczący rady Łukasz Kubiak.

Sesja jest średnio raz w miesiącu i myślę, że nie trwają one zbyt długo, więc też zachęcamy naszych sołtysów, żeby skorzystali z tej propozycji i częściej pojawiali się na posiedzeniach sesji Rady Miejskiej w Krobi – podał Łukasz Kubiak. 

Na koniec głos zabrał burmistrz Sebastian Czwojda oznajmiając, że temat obecności sołtysów na sesjach nie pozostał niezauważony i był omawiany w przeszłości w trakcie wspomnianych konwentów sołtysów.

Natomiast jest kwestia tego, czego dokładnie oczekujemy od sołtysów i co jest najistotniejsze i najważniejsze w pracy sołtysa. Uczestnictwo w sesjach, czy taka bieżąca praca na terenie sołectwa, angażowanie się w przedsięwzięcia, pilnowanie inwestycji? – mówił burmistrz Krobi.

Czytaj także: o zaginięciu mieszkańca Pudliszek oraz skromnym budżecie gminy na 2018 rok

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Anonim
  6 miesięcy temu 1
  Jak sołtysi bedą mieli taką dietę jak radni to będą na kazdej sesji
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A