Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Dożynkowe fotoradary przy drodze

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    15.08.2015
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

Tradycyjnym przejściem dożynkowego korowodu, rozpoczęło się świętowanie w Bułakowie (gm. Pogorzela). W sobotnie, upalne popołudnie, mieszkańcy i zaproszeni goście wysłuchali przyśpiewek, przeplatanych skeczami kabaretowymi oraz występami.

Zebranych powitała sołtys wsi. - Dała nam się wszystkim susza we znaki, plony są mniejsze, jednak z obrzędowym przekazaniem chleba dożynkowego, wiąże się nadzieja, że starczy go dla każdego. (…) W okazałym wieńcu kryje się nie tylko duma z pomyślnie zakończonych żniw, ale przede wszystkim mozolna praca każdego rolnika – mówiła sołtys Grażyna Naglak.

Mieszkańcy jak co roku kolorowo przystroili swoje posesje, nie zabrakło nawet... fotoradarów z napisem KIEROWCO ZWOLNIJ - obejrzyj zdjęcia!

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!