Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Rajd pojazdów militarnych - to już dziś! Utrudnienia

› Aktualności ponad rok temu    10.07.2015
Anna Twardowska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

Jedną z nowości podczas tegorocznej Strefy Militarnej (KLIKNIJ - PROGRAM) będzie rajd pojazdów militarnych, które zjawią się na zlocie w Podrzeczu. Rajd odbędzie się w piątek (10 lipca), o godz. 11.00, a zakończy uroczystym otwarciem zlotu o godz. 16.00. Pojazdy przejadą przez gminy Gostyń i Piaski.

 

Wyruszą z terenu zlotu o godzinie 11.00, przechodząc próbę terenową, drogą gruntową biegnąca w kierunku Tanecznicy. Następnie wjadą w drogę asfaltową Bodzewo – Grabonóg, by o godzinie 11.15 zawitać w Dworku bł. Edmunda Bojanowskiego. Gdy Zlotowicze będą zwiedzać Dworek, mieszkańcy będą mogli obejrzeć pojazdy.

 

O godzinie 12.00 kolumna wyruszy w kierunku Piasków, jadąc drogą do tamtejszej strefy gospodarczej, następnie przejedzie przez rynek, a dalej ulicą Drzęczewską i wjedzie w „starą aleję”, by zatrzymać się na parkingu przed Bazyliką Świętogórską. Ze względu na łatwość dojazdu i duży parking, to może być najlepsza okazja, by podziwiać zlotowy sprzęt. Rajd ruszy dalej ulicami Gostynia (Jana Pawła II, Nad Kanią, Fabryczną, Przy dworcu, Towarową, Mostową), by zatrzymać się na parkingu przed szkołą muzyczną około godz. 13.30. Zlotowicze będą mieli okazję zwiedzić Auto Muzeum Jana Pedy, a gostynianie obejrzeć pojazdy kolekcjonerów militariów. Około 14.30 rajd ruszy w kierunku Góry Zamkowej. Całość zakończy się o godzinie 15:30, tak, aby rekonstruktorzy mogli zdążyć na uroczyste rozpoczęcie zlotu. Trasa rajdu liczy około 24 km.

 

Tego typu rozwiązanie zaangażuje bardziej samych zlotowiczów, ale też pozwali podzielić się z nimi walorami, jakie posiada ziemia gostyńska. Ze względu na to, iż kolumna pojazdów militarnych poruszać się będzie z ograniczoną prędkością, to w piątek, 10 lipca 2015 mogą okresowo nastąpić utrudnienia w ruchu, za które organizatorzy serdecznie wszystkich przepraszają.

 

Czytaj także:

World of Tanks na Strefie Militarnej w Podrzeczu

Darmowy Strefobus na Strefę

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ modry
ponad rok temu 4
Cokolwiek w Gostyniu ciekawego zorganizowac, zaraz jest tego krytyka.W Poznaniu,Krakowie,Katowicach,Gdansku czesto na rozne imprezy zamyka sie cwierc miasta i nikt tego nie krytykuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hej
ponad rok temu 3
Trzeba jeszcze dodać,że to dzień targowy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mo
ponad rok temu ocena: 29%  2
Gratuluję pomysłu na zakorkowanie miasta w czasie gdy ludzie do pracy pojadą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel IV RP
ponad rok temu ocena: 71%  1
Weekend jest!