Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ranny żołnierz wśród biegnących

› Sport i rekreacja› Aktualności ponad rok temu    25.05.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Organizatorzy festynu rodzinnego w Gostkowie zadbali o mnóstwo atrakcji,. m.in. obozowisko z udziałem rekonstruktorówOrganizatorzy festynu rodzinnego w Gostkowie zadbali o mnóstwo atrakcji,. m.in. obozowisko z udziałem rekonstruktorów fot. D. Jańczak

Na mnóstwo atrakcji mogli liczyć wszyscy, którzy przybyli do Gostkowa na festyn rodzinny. Organizatorem spotkania był tamtejszy Zespół Szkół, do którego przynależy oddział w Nieparcie.

Głównym punktem programu był Bieg Św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów kościoła w Nieparcie. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowe szkoły, ale także inne osoby. Wśród uczestników biegu znalazł się rekonstruktor historii II wojny światowej, który wspólnie z kolegami z gminy Krobia, skorzystał z zaproszenia i rozbił obozowisko tuż przy placówce.

Festyn przebiegał w rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło licznych prezentacji artystycznych w wykonaniu uczniów, konkursów plastycznych, pokazów sprzętu wojskowego i strażackiego, sztuki walki Ju – Jitsu i Judo z Miejskiej Górki czy potyczek rodzinnych. Można było postrzelać w wiatrówki, pośpiewać i wziąć udział w loterii fantowej, a także dowiedzieć się więcej na temat pracy żandarmerii wojskowej. Ciekawym aspektem festynu było szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzili ratownicy medyczni. Ponadto przez cały czas trwania festynu odbywały się przewozy bryczką. Najmłodsi chętnie korzystali z parku zabaw: trampoliny, tramplony bungee, małego i średniego zamku oraz poddawali się zabiegom upiększającym, w stylu malowania twarzy czy zrobienia tatuażu. Dorośli, zwłaszcza płci żeńskiej, chętnie oglądali wyroby wykonane przez uczniów i wystawione na kiermaszu. Nie zabrakło też pysznej strawy: kiełbasek z grilla, grochówki, pajdy chleba, ciasta i kawy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!