Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Rekordziści dzwonią na policję po sto razy dziennie

› Z policji 7 miesięcy temu    6.10.2018
Anna Twardowska
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Komenda Powiatowa Policja w Gostyniu - stanowisko dyżurnegoKomenda Powiatowa Policja w Gostyniu - stanowisko dyżurnego fot. A. Twardowska

Dzwonią do policji, bo zepsuł im się kran lub nie potrafią ustawić nawigacji w aucie. Są też tacy, którzy proszą funkcjonariuszy o załagodzenie konfliktu z żoną lub podpowiedź, gdzie dobrze i tanio zjeść w mieście? Niektórzy zapraszają policjantów na służbie na swoje imieniny.

 

To nie żarty. Dyżurni z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu codziennie otrzymują telefony od sympatyków. Momentami jest wesoło, ale w tym czasie, ktoś inny może potrzebować realnej pomocy. - Nasi dyżurni odbierają rożne telefony. Są to zgłoszenia czasem poważne, czasem żarty, innym razem zgłoszenie interwencji, czy zdarzeń, ale też zdarzają się sytuacje nietypowe – mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy gostyńskiej policji.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA

Jedną z takich, był telefon od kobiety, która poprosiła o przysłanie do niej policjanta, który wymieni kran. Stałym rozmówcą jest też mężczyzna, który zaprasza policjantów na swoją imieninową imprezę. Obiecuje poczęstunek. Nocami natomiast zdarza się, że gostyńscy policjanci odbierają telefony od kierowców z pytaniem, gdzie można w Gostyniu coś zjeść lub gdzie znajdują się postoje taxi?

Zdarzył się też pewien mąż, proszący o interwencję, ponieważ jego żona straciła głos. Po krótkiej rozmowie o zdrowiu okazało się, że jej dolegliwości nie są tak dosłowne, jak je przedstawił. Małżonkowie mieli po prostu „ciche dni”, podczas których żona nie rozmawiała z mężem, a ten chciał, aby policjanci załagodzili konflikt.  Kolejnym „hitem” była opowieść kobiety, zmartwionej losem zwierzątek. Ta poinformowała przez telefon, że w okolicy dworca PKS w Gostyniu przechodziła kaczka z młodymi, a ona sama nie wie, co z tym faktem zrobić.

Są też stali rozmówcy, dobrze znani dyżurnym policji, którzy uaktywniają się w różnych porach dnia i nocy. Ci potrafią w ciągu jednego dnia zadzwonić na numer gostyńskiej komendy od 70 do 100 razy.

Więcej o nietypowych zgłoszeniach przeczytasz w bieżącym wydaniu Życia Gostynia.

Czytaj także o manifestacji służb mundurowych w Warszawie. 

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 115
7 miesięcy temu 7
Robił to codziennie przez okolo 2000 dni , czyli 2000 razy zanim sie to wydało, a w trakcie brak kasy opisywał trudna sytuacja na rynku transportowym , i takie anomalia sa umarzane że sprawca był wprowadzany w bład.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 115
7 miesięcy temu 6
Jest to autentyczny przypadek i fakt czyli litr paliwa w jego dokumentacji zostawał opodatkowany stawką vat 69 % , jak to możliwe tak że po zakupie dokumentował to kolejną fakturą samemu od siebie i paragonem fiskalnym czyli przy faktycznym zakupie płaci sie 23 % vat , a dodatkowo on wyliczał 23 % z kolejnej sprzedaży samemu do siebie i z paragonu razem 46 % vat deklarował do zapłaty nie było wtedy jpk, dzisiaj wytłumaczono by mu po miesiącu w ministerstwie to zdarzenie gospodarcze i chyba jakiś kaftan by mu sie przydał a nie że go ktoś wprowadzał w błąd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 115
7 miesięcy temu 5
Ale te 69 % vat do zapłaty nie do odliczenia .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 115
7 miesięcy temu 4
To wszystko to nic zapomniano napisać o księgowym z rynku jak nie rozumie zdarzeń gospodarczych prowadzi biuro a jest ogromnym problemem dla niego i osób zatrudnionych udokumentować zatankowanie pojazdu , z jego dokumentowania tankowania wynika 69 % vat i tyle samo straty , funkcjonariusze ocenili to zdarzenie tak że został wprowadzony w błąd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ spostrzegawczy
7 miesięcy temu 3
A policjant na zdjęciu nie zdążył założyć buta???? czy to taka nowa moda w Gostyniu??? i gdzie ta dyscyplina!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Basia
7 miesięcy temu ocena: 67%  2
A kto to tak dzwoni po 70-100 dziennie na policję
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ repol
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
za takie telefony powinni karać !!!!! przynajmniej pracami na rzecz miasta .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A