Remis w meczu na szczycie

Remis w meczu na szczycie - Zdjęcie główne

Starcie lidera  z wiceliderem było hitem 9. kolejki 5. grupy klasy okręgowej. W meczu Piasta Poniec z Gromem Wolsztyn gole nie padły i liderem pozostała drużyna Andrzeja Loksia.

Piast utrzymał pierwsze miejsce w tabeli klasy okręgowej, jednak sobotni przeciwnik pokazał, że będzie groźnym konkurentem w walce o awans do piątej ligi. Gospodarze mieli problemy z dojściem do "stuprocentowych" sytuacji. - Grom stracił w tym sezonie tylko jedną bramkę z rzutu karnego. Goście pokazali dzisiaj, że grają bardzo solidnie w defensywie. Zagraliśmy ambitnie, jednak brakowało trochę skuteczności. Przeciwnik pokazał, że wysoka pozycja nie jest przypadkowa. Grom zagrał dobrą piłkę –  powiedział po meczu trener Piasta Poniec.
Podziału punktów w Poniecu nie wykorzystał trzeci w tabeli Sokół Chwałkowo. Beniaminek klasy okręgowej niespodziewanie uległ Brenewii Wijewo 0 : 3. – Przeciwnik był dobrze zorganizowany. Brenewia mądrze, dużą ilością zawodników broniła korzystnego wyniku w drugiej połowie. Mieliśmy sytuacje bramkowe i mogliśmy zdobyć gole, jednak trzeba uznać, że goście determinacją zasłużyli na trzy punkty w tym meczu – powiedział trener Sokoła Sławomir Gintowt. Goście objęli prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania. Chwilę wcześniej wyborną okazję do zdobycia gola mieli gospodarze. Rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Rejek. Piłka po uderzeniu pomocnika Sokoła trafiła w słupek.
Cenny punkt z wyjazdu przywieźli piłkarze Zjednoczonych Pudliszki. W meczu z FinUp Piast Belęcin jedenastka Dariusza Olejniczaka zremisowała 2 : 2. Goście źle rozpoczęli to spotkanie. Po kilkunastu minutach Piast prowadził już 2 : 0. Goście złapali kontakt tuż przed przerwą. Gola zdobył Daniel Paszek. W drugiej połowie do remisu 2 : 2 doprowadził bramkarz Zjednoczonych. Filip Bzdęga wykorzystał rzut karny wypracowany przez Remigiusza Jerszyńskiego. Goście kończyli ten mecz w dziewiątkę. Czerwone kartki ujrzeli Damian Biderman i Mateusz Baranowski (dwie żółte). - Dopiero, gdy straciliśmy dwie bramki zaczęliśmy grać, walczyć i to mi się podobało. Nie podddaliśmy się. W drugiej połowie do momentu gry w osłabieniu posiadaliśmy przewagę. Stwarzaliśmy sobie sytuacje i mogliśmy zdobyć bramki. Nie mam w zwyczaju wypowiadać się na termat pracy sędziów, jednak tym razem musze mocno skrytykować prowadzącego te zawody. Sędziowanie było poniżej krytyki - powiedział trener Zjednoczonych Pudliszki Dariusz Olejniczak.
Po raz szósty w bieżącym sezonie mecz bez punktów kończyli zawodnicy Wisły Borek Wielkopolski. Na spotkanie z Olimpią Brzeziny drużyna Tomasza Gawrońskiego pojechała mocno osłabiona. Trener Wisły nie mógł skorzystać z usług kilku zawodników. Goście dobrze rozpoczęli to spotkanie. Wypracowali sobie sytuacje bramkowe, ale ich nie wykorzystali. Jak to często w piłce nożnej bywa „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” i tak stało się w tym meczu. Olimpia wygrała 3 : 0.