Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Remont na „dwunastce”. Komunikacyjny chaos w mieście?

› Aktualności 22 dni temu    26.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Zgodnie z informacjami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Poznaniu, w poniedziałek 26 sierpnia, w godzinach popołudniowych rozpoczyna się remont drogi krajowej nr 12, na odcinku Krzemieniewo-Hersztupowo-Gostyń A to oznacza, że wykonawca będzie prowadził prace w granicach Gostynia i w samym mieście. To druga inwestycja - obecnie budowane jest również rondo na plantach - CZYTAJ TUTAJ.

Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość, gdyż napotkają na utrudnienia na drodze. Aby upłynnić ruch samochodowy, wprowadzono ruch wahadłowy. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą zadania na remont drogi krajowej nr 12, na odcinku o długości prawie 3 kilometrów. Przebudowę będzie realizowała firma COLAS Polska S.A. Umowa opiewa na kwotę 2 616 968 zł brutto.

W ramach zadania frezowana będzie istniejąca nawierzchnia, będą też prowadzone remonty cząstkowe warstwy wiążącej. W ramach zadania pojawi się nowa warstwa nawierzchni, wykonane będzie oznakowanie poziome, a także regulacja wpustów, odtworzenie nawierzchni chodników oraz wymiana krawężników. W samym mieście naprawiana będzie nawierzchnia na ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Sądowej, na odcinku od ronda Czarnego Legionu do Ronda Solidarności (w sumie długość remontowanego odcinka wynosi 700 m). Wyremontowane będą także oba ronda.

- W związku z pracami drogowymi powstaną utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego, sterowanego ręcznie. To ma upłynnić poruszanie się na remontowanym odcinku „dwunastki”. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności - informuje Alina Cieślak, główny specjalista na stanowisku ds. komunikacji GDDKiA.

Znaki informujące o przeprowadzanych robotach drogowych, i objazdach, słupki już są przygotowane. Jak zapewnia GDDKiA mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu. Prace wykonywane będą głównie popołudniami i w godzinach wieczornych, by jak najmniej utrudniać kierowcom poruszanie się po centrum miasta. Remont powinien zakończyć się w ciągu miesiąca.Informacji dotyczących sytuacji na drogach, zarządzanych przez GDDKiA udzielają całodobowo dyżurni Punktów Informacji Drogowej pod ogólnopolskim numerem 19 111 (w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0) lub bezpośrednio PID w Poznaniu, tel.: 61 864 63 53.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ modry
21 dni temu ocena: 100%  2
Do Kierowcy.Remonty dróg w całej Polsce przeprowadza się po okresie wakacyjnym.A dziecka do szkoły na odległość 500 m nie trzeba wozić samochodem.Bozia nóżki też dała człowiekowi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
22 dni temu ocena: 0%  1
Ten remont powinien być przeprowadzony w wakacje, a nie jak zaczyna się szkoła i wzmożony ruch w tamtym rejonie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji